Navýšení cen se týká čtyř obcí. V Drslavicích nově zaplatí obyvatelé 15,15 Kč za kubík vody, v Tupadlech to bude 13,21 Kč, v Kydlinech 14,63 Kč a v Újezdci 12,12 Kč. Všechny částky jsou uvedeny bez DPH. O zdražení vody jednali zastupitelé už před měsícem, tehdy ale bod stáhli z programu jednání, protože požadovali přesné vyčíslení.

Ani tentokrát se ale projednávání neobešlo bez diskuse. Například zastupitelce Aleně Mazancové se nelíbil doplněk usnesení, v němž by se měli zastupitelé zavázat k pravidelnému navyšování cen vody tak, aby do pěti let byla částka srovnatelná s cenou vody v Klatovech. „Zvláště na začátku volebního období to není vhodné,“ uvedla Mazancová. Její protinávrh ale nezískal potřebný počet hlasů.

Zastupitel Václav Bauer pro změnu apeloval na snahu udržet lidi v obci. „Spíše než na zvýšení nákladů bychom se měli starat o to, abychom lidi v obcích udrželi a oni se nestěhovali do měst,“ dodal Bauer.

Připomínky některých obyvatel ke kvalitě vody v integrovaných obcích odmítl Václav Kutil ze společnosti ŠVAK. „Kvalita vody je na slušné úrovni. Za uplynulých deset let jsme nezaznamenali žádnou stížnost,“ řekl Kutil.