Na turnaji o Pohár starosty města předaly děti starostovi dopisy, ve kterých vyjádřily názory na město a školu. „Byla to z mé strany taková první aktivita nasměrovaná k dětem. Nejčastější přání v dopisech byl krytý bazén, hodně dětí by si přálo horolezeckou stěnu, nějaký supermarket na sídlišti Vojtěška a zajímavé je, že se dětem zdá nevzhledné sušické nádraží a přály by si jeho rekonstrukci,“ předčítal Deníku dopisy od dětí starosta města Sušice Petr Mottl. Zajímavé také je, že si často děti ze školy Lerchova přejí větší hygienu kuchyňského personálu. „Chtěli bychom, aby nám kuchařky nabíraly knedlíky v rukavicích,“ stálo v dopisech z ´Lerchovky´. Úsměvný je také dopis druháků ze stejné školy, kteří by si přáli mít v Sušici mrakodrap.
Pohár starosty města vyhrála vyhrála ZŠ, Lerchova. Bylo to zejména proto, že je tam soustředěno nejvíce žáků a škola má i své sportovní třídy. Překvapení proto bylo vítěztví základní školy T.G. Masaryka v kategorii starších žáků v přehazované a atletickém trojboji. Mladší žáci z ´Masaryčky´ zase zabodovali ve vybíjené. Vítěztvím ve florbale se pochlubili žáci 4. a 5. tříd ze základní školy Komenského a gymnázium zvítězilo ve florbale v kategorii starších žáků. Kromě putovníhu poháru, kterým byli oceněni vítězové, dostali všichni účastníci sladkou odměnu a školám věnovali sponzoři sportovní vybavení.
„O výsledky ani tak nešlo, ale děti se bavily,“ pochvaloval si akci starosta Sušice Petr Mottl, „myslím, že se akce povedla a chceme, aby se její pořádání stalo tradicí,“ vyslovil své přání starosta.