„Pustit děti samotné ven je mnohdy hazard se životem,“ stěžují si někteří obyvatelé Kocourova, kterým vede jedna z nejfrekventovanějších silnic. Především řidiči, kteří jedou směrem od Horažďovic přišlápnou pedál až na podlahu a obcí pak proletí klidně stodvacítkou. Tříproudová vozovka na Bukováku svádí k nebezpečné jízdě, obec si už neví rady. „V minulosti jsme se snažili vyřešit situaci alespoň přemístěním cedule značící začátek obce trochu blíž Bukováku. To nám ale úřady zamítly,“ uvedl starosta Mochtína Jaroslav Kanta.
Teď vidí tamní obyvatelé spásu v připravované rekonstrukci kocourovského mostu, která by měla trvat šest měsíců. Kvůli opravě totiž bude průjezdný jen jeden pruh. “Pokud dostaneme ze státního fondu potřebné množství peněz, začneme ještě letos. Jinak budeme muset projekt přesunout na příští rok,“ vysvětlil ředitel plzeňské správy ředitelství silnic a dálnic Zdeněk Kuťák s tím, že o přidělení peněz a výši částky bude ředitelství vědět víc až za čtrnáct dní.
„Když jdeme na koupaliště, čekáme, že nás nějaké auto srazí. Něco by se s tím dělat mělo. Bohužel rekonstrukce to vyřeší jen na chvíli,“ zlobí se obyvatel Kocourova František Pelíšek a dodal, že nejčastějšími piráty silnic v obci jsou němečtí řidiči. Ti prý stabilně překračují v obci povolenou rychlost i o sedmdesát kilometrů za hodinu.
Policisté tvrdí, že v tamní lokalitě rychlost občas měří, tamní obyvatelé ale tvrdí, že v obci neviděli hlídku už hodně dávno.
„Bohužel naše kapacity jsou omezené a rychlost musíme měřit i v jiných vytipovaných místech. Víme, jaká je v Kocourově situace, ale nemáme na starost jen tuto obec,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.