Vysoké teploty venku i uvnitř budov. To jsou obrázky posledních dnů nejen na Klatovsku. Děti i rodiče si stěžují, ve škole je příliš velké horko, děti jsou unavené.
„Jsme si vědomi toho, že jsou příliš vysoké teploty. Proto se snažíme, aby vyučování končilo dopoledne. Snažíme se také, aby byly děti více venku. Před několika dny jsme uspořádali v parku pod stromy vystoupení skupiny historického šermu,“ říká ředitel Základní školy T. G. Masaryka v Sušici Josef Prošek.
„Jen těžko v naší škole najdete v těchto dnech děti. Snažíme se pro ně připravovat v závěru školního roku bohatý prgram mimo budovu. Jezdíme po výletech. První stupeň ZŠ končí ale opravdu až v poledne. Dříve ani končit nemohou, protože jsou žáci odkázáni na autobusové spoje,“ popisuje pracovnice školy v Měčíně Jana Rábová.
„Vyučování jsme zkrácené zatím neměli. Jen děti, které měly práci na školních pozemcích, měly přestávky ve stínu a zajistili jsme pro ně dostatek nápojů,“ popisuje situaci ředitelka Základní školy v Blatenské ulici v Horažďovicích Hana Mazancová.
„Nemyslím si, že by situace byla ve škole tak vážná. Zatím jsme k žádnému omezení výuky nemuseli přistoupit,“ říká Ivan Pavlík ze ZŠ Nýrsko.
„Vadí mi, že připravují program pro děti v těch největších vedrech. Překvapilo mě, že venku je kolem třiceti stupňů a děti celý den závodily a trávily čas na hřišti, kam praží slunce. Myslím si, že to není správné,“ míní Zdena Popelková z Klatov.
Ředitelé škol se ale domnívají, že mají děti během sportovních her přístup do školy, kde se mohou zchladit a nebo si odpočinout.