Už tradičně druhý červencový víkend se mohou Klatované těšit na pouťové oslavy. Od pátku 6. do neděle 8. července bude kromě atrakcí a prodejních stánků připravena i řada doplňkových akcí. Obyvatelé, ale hlavně řidiči musí počítat s omezením dopravy, které je letos o to komplikovanější, že stále probíhá akce Klatovy – čisté město.
„Stejně jako v předchozích letech bude od páteční až do nedělní půlnoci uzavřena Plánická ulice, a to od Krameriovy k Jiráskově a odtud až po Nuderovu. Přilehlé ulice budou slepé a objížďka povede ulicemi Jiráskova, Komenského, Hostašova, Studentská, Suvorovova,“ potvrdil Deníku vedoucí hospodářského odboru Městského úřadu v Klatovech František Kocfelda. Jezdit se nebude moci ani centrem města, na náměstí totiž budou rozmístěny prodejní stánky a také pódium pro účastníky mezinárodního folklorního festivalu.
„Museli jsme s provozovatelem městské hromadné dopravy ve městě domluvit odklonění autobusů a přesun některých autobusových zastávek. Linky číslo 1 a 4 MHD povedou z Rybníčků na náměstí Míru, dále do Podbranské, která je náhradní za Vídeňskou, a dále směr Luby. Autobusová zastávka v Plánické ulici bude dočasně ve Studentské ulici,“ dodal Kocfelda.
A na jaký program se mohou návštěvníci klatovské pouti těšit? V postorách náměstí se budou na tanečním pódiu střídat tanečníci z nejrůznějších koutů republiky i zahraničí v rámci mezinárodního folklorního festivalu. Galaprogram je tradičně připraven na sobotu večer od 19 hodin do klatovského divadla. V neděli v 10 hodin se pak ulicemi města vydá průvod tanečníků.
Staročeský jarmark bude rozmístěn rovněž na náměstí, konkrétně v jeho dolní části. Další stánky pak budou po celé délce Plánické ulice až k areálu bývalých kasáren. Právě tady budou tradičně umístěny pouťové atrakce. Milovníci květin se mohou těšit na výstavu klatovských karafiátů, v muzejní zahradě můžete navštívit krajkářský den. Chovatelé připravují ve svém areálu Na Pazderně výstavu drobného zvířectva a pro fanoušky automobilů je připraven Klatovský autosalon.