To, že má zablokovaný účet a nemůže se nijak dostat ke svým prostředkům, zjistil v pátek ráno Petr Flašar z Klatov. Jak to zjistil, neváhal a začal svou situaci řešit. Po osmé hodině ráno vešel do budovy Všeobecné zdravotní pojišťovny, které peníze dlužil, a odmítal ji opustit, dokud se jeho věcí nezačne někdo zaobírat. Budovu odmítal opustit i po pracovní době, což vůbec nepřišlo vhod pracovníkům pojišťovny, kteří se už těšili na nastávající víkend. „Nehnu se odtud, dokud se nějak nezačne řešit odblokování mého účtu, museli by mě odtud jedině vyvést,“ nechal se slyšet zoufalý otec dvou dětí.


Flašar se svou ženou podnikal v Horažďovicích, kde spolu provozovali cukrárnu. „Do problémů jsme se dostali, když jsme kvůli novým zákonům Evropské unie měli cukrárnu přestavět,“ popisuje svou situaci Flašar. „Byli jsme nuceni podnikání ukončit a vyhlásili jsme konkurz,“ vysvětluje dál Flašar. Podle jeho slov konkurz však nedopadl dobře a zařízení cukrárny se nepodařilo výhodně prodat. Výtěžek z konkurzu nestačil pokrýt jejich dluhy a zde začaly problémy rodiny.

Petr Flašar je teď zeměstnán a tvrdí, že nabízí své dluhy splácet. Vedoucí územního pracoviště VZP Klatovy Tomáš Háša nám k celé věci řekl: “V minulosti už byl panu Flašarovi nabídnut splátkový kalendář dluhu, ten ale nedodržel. To, co potom následovalo, je už jen standardní postup.“ „Myslím, že jsme vyšli Petrovi Flašarovi maximálně vstříc. I když on dluží nám, pomohli jsme mu sepsat žádost na pozastavení exekuce a dneska jsme ji odeslali. Hodinu po ukončení naší pracovní doby pak odešel,“ informoval o svém postupu Háša.