„V médiích proběhla zpráva o tom, že od 1. července se bude ředidlo toluen prodávat pouze osobám na živnostenské oprávnění. Prý se tím tak zabrání tomu, aby se tento druh látky dostával do rukou mladých lidí, kteří ho používají jako povzbuzovadlo a čichají jeho výpary. Konečně naši politici zplodili rozumné rozhodnutí,“ míní obchodník Radek Bešta z Klatovska.

„O tento druh ředidla se zajímají především mladí lidé. Pak je potkáváte v parcích ve zbědovaném stavu. Souhlasím s tím, aby se Toluen prodával jen obchodníkům,“ míní majitelka prodejny Barvy - drogerie - papír v Horažďovicích Jana Šašková.

„Toluen máme na skladě, ale na odbyt nejde. Zatím se normálně prodává dál bez omezení,“ říká spolumajitelka obchodu v Nýrsku Anna Úlovcová. „Zákazy nic nevyřeší. Prý se zabrání tomu, aby se toluen nedostal do rukou různých feťáků. Myslím si, že pokud budou něco takového potřebovat, tak si to seženou i bez živnostenského listu. Najdou si třeba něco nového. Z vlastních zkušeností mohu ale říci, že v současné době se tento druh ředidla nijak výrazně neprodává. Žádná omezení prozatím hlášena nemáme,“ prozradila prodavačka v sušickém obchodě s barvami a laky Vendula Valentová.

„Přiznám se, že jsem vyzkoušel již řadu přípravků, mezi kterými byl i toluen. Kdo to chce prostě čichat, tak ať to čichá. Je to jeho věc a jeho zdraví. Zákazy jsou zbytečné. Pokud bych potřeboval ke svému životu jakoukoliv drogu, seženu si ji,“ míní mladý muž z Měčínska.