„Člověk to chápe, nejde proud, tak zavřu. Mnohem horší by bylo, kdyby mi lékařka řekla, že má obsazeno a pacienty nepřijímá,“ smířlivě říká Bostlová. Také Klatovan Ladislav Lehončák narazil včera dopoledne u kadeřnictví v Plánické ulici na zavřené dveře provozovny. „Chodím sem rád. Mám tady jednu holičku, která šikovně stříhá. Co se dá dělat, půjdu ke konkurenci,“ usmívá se Klatovan před cedulkou na dveřích do kadeřnictví, kde se zákazníci dozvědí, že ostříhat se mohou přijít od 16 do 18 hodin.

Třídenní výpadek elektřiny řešil podnikatel Josef Šmíd z prodejny potravin v Plánické ulici tři týdny dopředu. „Když zavřu, bude problém s čerstvým zbožím. Vypůjčil jsem si proto od známých agregát, na který běží pokladny, váhy, mrazáky a chladicí boxy v prodejně,“ vysvětluje Josef Šmíd.

Za přerušením elektrické energie stojí podle mluvčího skupiny ČEZ pro západní Čechy Martina Sobotky oprava trafostanice Klatovy – gymnázium. „Chápu, že je to nepříjemné, ale oprava je nutná,“ vysvětluje Sobotka s tím, že všechny dotčené objekty informovali s dostatečným předstihem. „Výpadek se týká objektů v ulicích Václavské, Krameriově, Plánické, Pražské, Křížové, Pavlíkovy, Hostašovy a některých samostatných objektů v přilehlých ulicích. Po všechny tři dny, od pondělí do středy, nepůjde elektřina vždy od 8 do 16 hodin,“ upřesnil Sobotka.

Někteří podnikatelé využili výpadku elektřiny k drobným opravám, samozřejmě za pomoci náhradních zdrojů. Například v cukrárně U Andrlů v Pražské ulici se začalo s malováním místností.