O práci v supermarketech není zájem a to i přesto, že pracovních příležitostí v regionu moc není a nezaměstnanost je stále vysoká.
„Domníváme se, že důvodů, proč se tak děje, je více. Například sušický region je velice rozlehlý a jeho dopravní obslužnost není taková, aby vyhovovala zaměstnancům pracujícím na směny,“ sdělila Deníku svůj názor vedoucí oddělení zprostředkování klatovského úřadu práce Dana Miškovičová.
Moje děti už mě prosily, abych práce nechala, že se vůbec nevidíme. Z odpolední směny jsem chodívala dlouho a hrozně unavená. Navíc po odpolední směně a o víkendech mi do práce nejel žádný spoj a můj manžel mě musel do práce i z práce vozit, což také něco stojí,“ popsala nám svoji situaci paní Jana, která dřív v supermarketu pracovala, ale bojí se uveřejnit své jméno kvůli současnému zaměstnavateli.
„Nových míst v prodejnách vznikla spousta a prodavaček již tolik není,“ dodala Miškovičová.
„Důvodem stálé nabídky pracovních příležitostí je naše úspěšná expanze. S ní také souvisí stálý nárůst nových pracovních míst,“ sdělila tisková mluvčí Lidlu Jitka Pivoňková. “Našim zaměstnancům zajišťujeme dobré pracovní podmínky, neboť za velmi důležité považujeme jejich spokojenost, která se přímo odráží v kvalitě služeb poskytovaných našim zákazníkům“, tvrdí mluvčí.