Kempy a další ubytovací zařízení na Klatovsku začínají brát cizinci útokem, Češi zatím vyčkávají na letní prázdniny. To potvrdilo několik provozovatelů na Klatovsku, jejichž areály jsou už v plném provozu.
„Po zkušenostech z předchozích let jsme museli dokonce nakoupit dva karavany, které budeme pronajímat. V hlavní sezoně totiž ubytovací kapacita mnohdy nestačí,“ uvedl Karel Toman, starosta obce Hnačov, která provozuje tamní autokemp. „Naplno už fungujeme několik týdnů. Měli jsme tady čtrnáct dní středoškoláky, teď začínají jako každý rok přijíždět Holanďané,“ dodal s tím, že bližší informace a ceníky najdou lidé na webových stránkách www.hnacov.cz.
Podobně tomu je i v běšinském eurocampu, kam už dorazili Holanďané s dvaceti karavany. „I když není ještě hlavní sezona v plném proudu, prázdno tady rozhodně není. O víkendu bude navíc rallye, takže počítáme s dalšími objednávkami ubytování,“ podotkla recepční z eurocampu Jarmila Nová.
Naopak kemp v Radešově hodlá obec Rejštejn otevřít až příští týden. „Zatím ještě děláme drobné úpravy vybavení. Areál otevřeme 15. června,“ upřesnil starosta Rejštejna Horst Hasenöhrl. „Klatovský kemp už máme otevřený, ale zatím v něm byli ubytováni jen účastníci závodu Author Král Šumavy,“ doplnil ředitel klatovských technických služeb Jiří Pour.
Řada kempů oproti loňskému roku mírně upravovala ceny. Kempaři musí letos počítat se zdražením, provozovatelé ale ubezpečili, že lidé nebudou muset do svých peněženek sahat příliš hluboko.
„S přítelkyní se stejně jako vloni chystám na Hnačov, ale chatku jsme si museli objednat už na jaře. Vloni jsme si ji chtěli pronajmout na poslední chvíli a neměli jsme šanci. Nakonec jsme skončili pod stanem,“ vzpomíná na loňskou dovolenou Pavel Hošek ze Sušice.
„Mě chatka moc neláká, raději si postavím stan. Hlavně je to levnější,“ dodal Ondřej Beneš ze Železné Rudy.