Blíží se doba dovolených a řada majitelů pejsků přemýšlí, komu „strčí“ svého miláčka na hlídání, až odjedou pryč. Psí hotely totiž na Klatovsku nejsou.
„Já, když potřebuji, odvezu psa k příbuzným. Do hotelu bych ho ani nedala, myslím si, že u známých mu je lépe, už je na ně zvyklý,“ říká Marie Rajalová z Klatov.
Dočasného páníčka pro svého psa po dobu dovolené hledala loni i Ivana Vilišová ze Železné Rudy. „Nakonec jsme psíka ubytovali u jednoho veterináře v Sušici. letos ho tam chceme dát znovu, bylo o něj bezvadně postaráno,“ říká Vilišová.
Sušický veterinář Ludvík Mikoška ale již s ubytováním psů ve velkém nepočítá. „Nyní v domě, kde je i veterinární ošetřovna, bydlíme. Proto nechceme, aby nám zde v noci štěkali psi. Azyl psům sice poskytovat budeme, ale jen těm, které už známe a několikrát jsme je zde už měli ubytované,“ konstatuje Mikoška a dodává, že ubytování psů neomezuje proto, že by snad o tuto službu nebyl zájem. „Naopak, měli jsme zde vždy celé léto plně obsazeno. Zájem byl velký, protože na Klatovsku tato služba prostě chybí,“ dodává Mikoška.
Ti, co si myslí, že na dobu dovolené ubytují svého chlupáče v klatovském městském útulku pro psy, jsou na omylu. „jsme útulek pouze pro opuštěné a zatoulané psy, nikoli hotel. Dostanou se k nám jen ti psi, které sem doveze městská policie. Pokud někdo tedy najde psa, nemůže ho sem odvést, ale musí ho odevzdat městské policii, která jej sem dopraví,“ vysvětluje ošetřovatelka z Městského útulku pro opuštěné a zatoulané psy v Klatovech Miloslava Šeflová.