„Obrátili se na nás majitelé objektu. Když jej od města kupovali, byli přesvědčeni o tom, že se jedná o stavbu na Husově náměstí. Jejich klienti, kteří si byty koupili, mají ale v osobních dokladech adresu Nádražní ulice,“ vysvětlil Deníku klatovský starosta Rudolf Salvetr, proč k přejmenování ulice zastupitelstvo přistoupilo. „Název Husovo náměstí si majitelé považovali, proto by byli rádi, kdyby se vrátil,“ dodal první muž radnice.

Přejmenování lokality ale předcházela na zastupitelstvu diskuse. Zástupci města se totiž nemohli shodnout, zda vůbec adresa Husovo náměstí v minulosti existovala. Jejich pochybnosti potvrdil bývalý ředitel základní školy Jiří Krejčí. „Samozřejmě se škole říkalo na Husově náměstí, ale na razítku byla adresa Nádražní 50,“ řekl Krejčí.

Kompletní přejmenování části Nádražní ulice na Husovo náměstí by přineslo komplikace zejména podnikatelům. „Museli bychom nechat udělat nová razítka, vizitky. Navíc lidé už si zvykli, že chodí do kadeřnictví v Nádražní ulici,“ říká Michala Marcelová z kadeřnictví v Nádražní ulici v Klatovech.

Tento objekt se nachází přímo naproti bývalé škole, proto by se přejmenování týkalo i jeho. Ve firmě Sekat, která sídlí o pár metrů dál od bývalé školy, by naopak přejmenování ulice na Husovo náměstí přivítali. „Nádražní ulice je hrozně dlouhá. Pošťáci si už zvykli, ale kdo k nám jede poprvé, často si stěžuje, že bloudí a nemůže nás najít,“ tvrdí Jaroslava Baláková z firmy Sekat. „Vždycky se tady říkalo na Husově náměstí, proto jsme i na vizitky, ale i do telefonního seznamu uvedli Nádražní ulici, ale do závorky jsme přidali Husovo náměstí,“ dodává Baláková.

Zastupitelé nakonec odhlasovali, aby adresu Husovo náměstí čp. 50/III měl pouze objekt bývalé školy a parčíku před ní.