Cenu, za kterou bude město pozemky prodávat, museli schválit klatovští zastupitelé. Ti měli rozhodnout mezi dvěma návrhy. „Areál město vykoupilo za 19,3 milionu korun. Dalších 86 milionů budou stát náklady na infrastrukturu a další záležitosti. Z těchto dvou čísel vzešla částka jednoho metru čtverečního za 410 korun,“ uvedl starosta Klatov Rudolf Salvetr. „Druhá cena, 320 korun za metr čtvereční, vycházela z ceny výkupu, ale s nulovými náklady na infrastrukturu,“ dodal první muž radnice.

Při hlasování vycházeli zastupitelé z nižší ceny. Částka 320 korun získala 23 hlasů, nikdo nebyl proti. Nyní bude záležet na zájmu ze strany podnikatelů. Ti mají na nabídku od města rozdílné názory. „Když jsme před časem sháněli zhruba 20 hektarový pozemek, nabídlo nám město lokalitu za letištěm. Podle mého názoru ale lokalita pod Borem příliš vhodná na podnikání není, a to i přesto, že bude areál kompletně zasíťován,“ domnívá se Luboš Gaborik z klatovské firmy Intertell. „Je tam hodně svažitý terén, s tím musí zájemci o výstavbu počítat,“ dodává místní podnikatel.

Podle jeho názoru je i odsouhlasená cena 320 korun za metr čtvereční příliš vysoká. „Podobné ceny jsou například za pozemky v Kolíně. Město by si mělo uvědomit, že každý podnikatel je tlačen od odběratelů konkurenčními cenami, takže i nákup pozemku předtím důkladně zváží,“ upřesnil Gaborik. Mezi klatovskými podnikateli se rovněž hovoří o tom, že mnohem levnější jsou pozemky v areálu bývalých kasáren v Janovicích nad Úhlavou.