Cílem projektu, kterého se kromě sušické školy zúčastnili i žáci a učitelé z měst Chojna (Polsko), Türi (Estonsko), Köszeg (Maďarsko), Bad-Kötzting (Německo) a Sherborne (Velká Británie), bylo vzájemné poznávání kultur a života zúčastněných zemí. „Během celého projektu byly plněny různé úkoly, byla vytvořena mezinárodní kniha o Vánocích, popsány a vysvětleny různé národní zvyky a svátky a festivaly a podobně,“ vysvětlila učitelka ze ZŠ v Lerchově ulici v Sušici Miroslava Ryšavá.
Sušičtí žáci Leona Jokelová, Jaroslav Tatoušek, Lukáš Pajma a Martina Prchalová a jejich dvě učitelky Anežka Nová a Miroslava Ryšavá cestovali letadlem z Prahy do Estonska přes Polsko, Litvu, Lotyšsko a po zhruba dvouhodinovém letu je přivítali jejich estonští přátelé na letišti v Tallinu.
„Poté jsme se setkali s dětmi a učiteli ostatních zúčastněných zemí a prohlídli si Tallin, což je krásné město na břehu Baltického moře, kde se vzájemně ovlivňují architektury bývalých vládnoucích zemí – Dánska, Švédska a Sovětského svazu,“ řekla Miroslava Ryšavá. V Türi měli učitelé i děti svůj vlastní program. Učitele čekalo přijetí u starosty obce, prohlídka radnice a prezentace města, návštěva veletrhu květin, exkurze do národního parku, společné pracovní schůzky učitelů – hodnocení a plánování dalších aktivit v rámci projektu. Děti se zúčastnily vyučování, návštívily motokros, prohlídly si město a zúčastnily se veletrhu květin. „Zeměpis v estonštině mě tady opravdu nebavil, a tak jsem si kreslil paní učitelku,“ konstatoval sušický žák Jaroslav Tatoušek.
Následovaly i společné akce učitelů a dětí. Šlo o sportovní akce, kde každá delegace naučila ostatní svou oblíbenou hru. „Moc se líbila naše vybíjená,“ uvedla Ryšavá a dodala: „Co nás potěšilo a udivilo, bylo to, že ve veřejné knihovně jsme objevili Příběhy dobrého vojáka Švejka v estonštině, poměrně málo knih v ruském jazyce, mezi nimi Třicet případů majora Zemana jako připomenutí neslavné éry naší i estonské historie.“