Klatovské lázně, dolanské koupaliště, areál v Kolinci a další plovárny zejí prázdnotou. Teploty už jsou sice odpovídající, správci koupališť mají ale obavy, že by se jim předčasné zprovoznění nevyplatilo a navíc by se voda nestačila během dní prohřát.
„To už je letitá zkušenost. Když bude několik dní horko a pak se ochladí, nedostaneme do lázní tolik lidí, aby se nám provoz vyplatil,“ vysvětlil ředitel klatovských technických služeb Jiří Pour. „Bazény začneme napouštět během příštího týdne, lázně jsou ale otevřené na opalování a plážový volejbal,“ dodal. Klatované si nyní musí vybrat mezi krytým bazénem nebo pískovnou u Beňov. „Do pískovny chodíme s kamarádkami, ale malého bráchu tam vzít nemůžu. Chtěla jsem s ním jít do lázní, ale ty budou zřejmě napuštěné, až začne pršet,“ zlobí se Marcela Kalinová z Klatov.
S napuštěním koupaliště čekají i Dolanští. Ani tam nevěří tomu, že by pár teplých dnů provozu koupališti nějak prospělo. „Napouštět začneme začátkem června. Teď by to byl skutečně propadák a voda by se ani nestačila ohřát,“ podotkla Hana Bártová z dolanského obedního úřadu s tím, že lidé v těchto dnech využívají přírodního koupání v Malechově.
Začátkem příštího měsíce chce otevřít areál i kolinecké zastupitelstvo. „Na plovárně se nám letos podepsal orkán, takže jsme se museli pustit i do nutných oprav,“ upřesnil starosta Kolince Pavel Princ.