Objížďky a uzavírky v Klatovech komplikují především v odpoledních hodinách práci hasičů, lékařů záchranné služby i policistů.
„Jsme na tom stejně špatně jako ostatní řidiči. Nejhorší je to v odpoledních hodinách v dopravní špičce,“ uvedla mluvčí klatovské policie Dana Ladmanová.
Hasiči musí kvůli průjezdnosti pravidelně mapovat ulice. „S nákladními auty se dostaneme i do rozkopaných ulic, s osobním autem už je to trochu horší,“ podotkl ředitel klatovských profesionálních hasičů Jan Rayser.
Z uzavírek, které se navíc poměrně rychle mění, nemají radost ani lékaři z klatovské záchranné služby. Těm trvá město projet mnohem déle než za běžné dopravní situace. „Že bychom někde zůstali stát a pro pacienta jsme vůbec nemohli dojet, to se nám naštěstí nestalo,“ podotkl šéf záchranky Svatopluk Dvořák. „Od firem, které na akci Klatovy – čisté město pracují, dostáváme pravidelně seznam všech změn, nově uzavřených ulic a další informace,“ dodal.
Pozdních dojezdů se bojí hlavně senioři, kteří bydlí v rozkopaných ulicích. „Kdyby se nám tady něco stalo, budou nás muset vláčet na nosítkách až na náměstí,“ stěžovala si důchodkyně, která bydlí v ulici Kpt. Jaroše.
Ta je nyní zcela neprůjezdná, pouze bočními ulicemi je možnost se tomuto místu přiblížit.
„To samé platí pro zásobování. My máme naštěstí rohovou prodejnu a z boční ulice to k nám není daleko, ale ti, co jsou výš, to mají mnohem horší,“ řekl Jiří Jiřík z tamního fotolabu. „Navíc se tu celý den práší. Musíme mít zavřená okna i dveře, což je v tomhle počasí příšerné. Musíme to nějak přečkat,“ dodal.