Akce Klatovy – čisté město nepostupuje podle živnostníků tak rychle, jak by měla. Problém vidí ve špatné komunikaci mezi městem a firmami, které výměnu kanalizace po městě zajišťují.
„Ulice jsou rozkopány na mnoha místech a město akci nestíhá zajišťovat, proto nastávají prodlevy. Měli by nejdříve jednu část dokončit a potom pokračovat dále,“ říká podnikatel Petr Fiala, který má obchody v rozkopané Vídenské ulici a ulici Kpt. Jaroše. V obchodě ve Vídeňské ulici mu klesly tržby na čtyřicet procent a v ulici Kpt. Jaroše na šedesát procent.
„Každý den přicházíme o desítky tisíc, ale to nikoho nezajímá. Myslím si, že by město mohlo strádající podnikatele finančně podpořit. Ale tento můj návrh se na městě nesečtkal s kladnou odezvou. My ale také musíme z něčeho žít,“ rozčiluje se Fiala.
Někteří podnikatelé kvůli rozkopaným ulicím raději své provozovny zavřeli. O tom svědčí i nápis na pizzerii ve Vídeňské ulici: „Díky dokonalé akci čisté město zavírám.“
O poznání lépe je na tom Jiří Šmíd, který vlastní obchod Spar v též rozkopané ulici Pod Koníčky. Tomu klesla tržba jen o pětadvacet procent. „To je ale jen díky tomu, že je zdesídliště,“ říká Šmíd a dodává, že podle něj probíhají práce příliš pomalu. „Myslel jsem si, že budou pracovat od rána do večera nevyjímaje víkendů, aby bylo brzy hotovo,“ dodal Šmíd. S jeho názorem se ztotožňuje i Petr Fiala. „To, že práce stojí, protože prý došel kámen, podnikatele v rozkopané ulici nezajímá. Ti dále zbytečně přicházejí o peníze,“ uvedl Fiala a dodal, že podleněj je problém v tom, že akci nezajišťují klatovské firmy. Podle něj je i špatná komunikace mezi městem a živnostníky a obyvateli z rozkopaných ulic.
„Začali kopat Vídeňskou ulici. To jsme ale netušili. Místo toho, aby v ulici vyvěsili předem oznámení či je roznesli do schránek, že by lidé neměli v ulici parkovat, zvonili na nás ten den policisté, ať okamžitě odjedeme s vozem,“ rozčiluje se obyvatelka Vídeňské ulice.