Více než třicet korun zaplatí řidiči za litr naturalu. Ekonomové tvrdí, že v dohledné době by se mohla cena vyšplhat ještě výš. Mnozí motoristé kvůli tomu zuří.
„Po posledním zdražení zůstala cena naturalu 95 na 30,90 korun za litr,“ uvedl Miroslav Továrnický z klatovské Benziny. Ani jiné čerpací stanice na tom nejsou jinak. „Drahý benzín je hlavně na výpadovkách ve městech. Nedávno jsem jel z Plzně a tankoval jsem za 31,20 za litr,“ zlobí se Jaroslav Kučera z Klatov. „V televizi někdo tvrdil, že je to kvůli tomu, aby se řidiči naučili jezdit ekonomicky. To je pěkná blbost,“ dodal.
Na ceny paliva si stěžují také majitelé taxislužeb, kteří chtějí i po zdražení zachovat původní ceny. „Je to fakt hrozné. Na dálnici koupím naftu za 27,50 korun, v Klatovech i jiných městech je i o dvě koruny dražší,“ podotkl klatovský taxikář Eduard Fišar. „Jestli podraží ještě víc, bude to opravdu bída,“ dodal. Autodopravce Petr Vaněk musel jít s cenami služeb nahoru. „Už to bylo neúnosné. I když jsme to nedělali rádi, museli jsme podražit,“ řekl. Společnost ČSAD autobusy Plzeň, a. s., zatím o zdražování neuvažuje. „Zvyšování cen pohonných hmot je pravidelná periody, se kterou dopředu počítáme. Ceny za jízdenky jsou zatím stejné,“ potvrdil ředitel společnosti Miroslav Hucl.
„My se snažíme držet pod hranicí třiceti korun. Natural máme za 29,90 korun,“ uvedl vedoucí Robin Oilu v Borovech František Danko.