„Peníze nám opravdu nepřišly, “ potvrdil včera Deníku ředitel Základní školy v Tolstého ulici v Klatovech Vítězslav Šklebený. Ani tady neví, co bude dál. „Vyčkáváme. Důležité je, že počítačová učebna funguje, licence rovněž a nikdo nám nebere počítače,“ dodal Šklebený. Jediné, za co škola v současné době platí, je správa sítě.

Podobně jsou na tom v Základní škole v Železné Rudě. „Peníze nemáme, a tak jsme museli najít náhradní řešení financování,“ uvedl zástupce ředitele Základní školy v Železné Rudě Eugen Scheinherr. „V projektu pokračujeme, přece nemůžeme odpojit počítače,“ dodal Scheinherr. V současné době zde je dětem k dispozici několik počítačů.
Jiné zdroje financování budou muset hledat i ostatní školy. Například v Klatovech zvažují ředitelé škol obrátit se se žádostí o spolufinancování na provozovatele škol, kterým je město. „Zatím jsme ale o peníze nežádali. Nemáme totiž v ruce nic konkrétního, jak to bude vypadat s projektem v budoucnu,“ říká klatovský ředitel Šklebený.
Také v Masarykově základní škole v Janovicích nad Úhlavou řeší situaci s počítači financováním zřizovatelem školy. „Čekáme, zda někdo na ministerstvu dostane rozum. Neumím si představit, že by škola zůstala bez internetu,“ vysvětluje ředitel janovické školy Václav Kocík. Počítači a internetem jsou totiž vybaveny nejen počítačové učebny, ale i kanceláře a další provozy školy.