Lidé si užívali příjemných teplot. Vzduch měl během dne teplotu průměrně dvacet pět stupňů. Nyní nás ale čekají podle předpovědí meteorologů bouřky a krupobití.
Nedělní den vyhnal stovky lidí na procházky, turisty i cyklisty na výlety. Vyšší návštěvnost zaznamenaly hrady a zámky v našem okrese a dokonce, lidé využili k osvěžení i nejedné vodní plochy či koupaliště.
Také venkovní zahrádky v řadě restaurací se plnily návštěvníky a hostinští si mnuli ruce nad vyššími tržbami.
„Je to hned znát, když je horko, lidé častěji využívají venkovního posezení. Zájem je hlavně o pivo,“ říká hostinská Jaroslava Čermáková.
„Meteorologům předpověď vyšla a počasí se v neděli skutečně povedlo. Teď ale máme strach z předpovědí na nejbližší dny. Hrozí prý bouřky, přívalové deště a kroupy,“ říká Marie Štychová z Klatov.
„Plánoval jsem si na tento týden dovolenou, ale po tom, co jsem slyšel v předpovědi počasí, jsem ji zrušil a budu kolem chalupy hlídat skleník a pařeniště. Co kdyby skutečně přišly kroupy. Nejdříve nás zlobila sucha, a když konečně zaprší, měli bychom se bát, aby to, co vzešlo, nedomlátily slibované kroupy,“ obává se předpovědi odborníků soukromý hospodář Jaroslav Vodička z Horažďovicka.
Až do zítřka meteorologové očekávají bouřky, které by měly doprovázet kroupy a silný vítr. Množství srážek by ale nemělo výrazně zvedat hladiny větších řek, mohou se ale prudce rozlévat malé toky a potoky, což může vést k zatopení sklepů a silnic.
Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu platí pro Plzeňský kraj od pondělí 12.00 hodin do středečních 02.00 hodin.