Vraky aut jsou problémem našich měst a obcí. Jejich torza naleznete v ulicích, lesích, na parkovištích ale i na hřištích.
Silnice a místní komunikace je podle zákona zakázáno znečišťovat například odstavováním silničního vozidla, které je trvale technicky nezpůsobilé k provozu a není opatřeno státní poznávací značkou, nebo které je zjevně trvale technicky nezpůsobilé k provozu.
„Horažďovice jsou malé město, a tak problémy s autovraky úspěšně řešíme. Máme stoprocentní úspěšnost s jejich odstraňováním. V roce 2005 jsme odstranili z ulic Horažďovic 23 vozů, loni 16 a v letošním roce již 6 aut. Tady se takřka všichni znají, a tak nejsou ani problémy s hledáním jejich majitelů,“ řekl velitel městské policie Zdeněk Petrovic.
„Pokud se ve městě nějaký vrak auta objeví, vyzveme jeho vlastníka k odstranění. Na tuto záležitost má dva měsíce. Pak pověřená firma vozidlo z komunikace odstraní na náklady města a od vlastníka budeme vymáhat peníze za odtah a uschování vozidla na hlídaném parkovišti,“ prozradili pracovníci hospodářského odboru města Klatovy. „Úředníci a policisté by měli být přísnější. Vezměte si například vrak v Masarykově ulici. Vždyť to není ani možné. Hyzdí to město. Je tam už dlouho a pořád se nic neděje. Další vrak naleznete na parkovišti u Bouchalky v Klatovech,“ říká důchodce Václav Roubal z Klatov.