„Blíží se také dokončení rekonstrukce v Plzeňské ulici. Tady jsme museli přistoupit k úplné uzavírce komunikace Pod Koníčky. Dopravní omezení by měla skončit 18. května,“ uvedl pro Deník Václav Špičák z klatovské firmy Šumavské vodovody a kanalizace.
Ve městě stále pokračují stavební práce, a tak řidiči musí počítat s dopravními zácpami a nejrůznějším omezením. Nejkomplikovanější je situace U Parku. Řidiči tady musí pečlivě sledovat všechny dopravní značky. Ve směru od Železné Rudy a Horažďovic vedou objížďky ulicemi Národních mučedníků, Hostašovou, Komenského, Jiráskovou a Dobrovského. Ve směru od Plzně a Domažlic se jezdí ulicemi V Řekách, Dragounskou a Šumavskou, popřípadě ulicemi Havlíčkovou a Za Tratí.
„Tato rekonstrukce se protáhne až do 27. května, ale i po jejím skončení bude ještě pokračovat oprava Vídeňské ulice, která je naplánována až do 31. srpna,“ dodal Špičák.
V souvislosti s tím musí obyvatelé města počítat nejen s dopravním omezením, ale také s úpravami tras autobusů městské hromadné dopravy. Po dohodě s provozovatelem, kterým je ČSAD autobusy Plzeň, a.s., došlo k dočasnému přemístění některých zastávek. O všech výjimkách z běžného provozu jsou cestující informováni na zastávkách. Nyní jsou například zrušeny zastávky ve Vídeňské ulici, U parku, U gymnázia a na náměstí Míru.
Kromě města se pracuje na opravách vodovodní a kanalizační sítě také v integrovaných obcích. „V Lubech se jedná o lokalitu u hřiště a pod pilou. S tím souvisí částečné uzavírky místních komunikací v městské části Luby, prostoru za Drnovým potokem,“ upřesnil Špičák.
Až do konce května se bude kopat v ulici 5. května. Začátkem května se také začalo s výstavbou kanalizačního sběrače v Soběticích, tam práce skončí 29. června. Dělníci a pracovní stroje se pohybují také v lokalitě stavby kanalizačního sběrače a kanalizační stoky ve Štěpánovicích. Ke svému závěru spěje dostavba kanalizačního sběrače v obcích Tajanov a Kal, kde by uzavírka komunikace mezi těmito obcemi měla skončit 25. května.