Zájem veřejnosti o sledování hokejového mistrovství světa v televizi klesá. Hostinští, kteří se na hokej těšili kvůli vyšším tržbám, jsou zklamáni. Žádný boom se totiž nekonal.
„Sledovat sportovní utkání a nebo právě probíhající mistrovství světa k nám chodí hlavně stálí štamgasti,“ říká personál restaurace Pod hradem v Zavlekově.
„Hokej samozřejmě u nás sledujeme. Chodí ale stále méně diváků – zákazníků. Vyšší tržby jsme tedy v souvislosti s probíhajícím mistrovstvím tedy nezaznamenali,“ řekl majitel restaurace U Parku v Klatovech Ladislav Šimon.
Na jídelním lístku zde stejně jako v žádné jiné restauraci na Klatovsku mimořádné sportovní menu nenajdete.
Podle štamgastů prý záleží hlavně na hospodě i personálu. Ve Velkém Boru hokej sleduje například celá hospoda. „Rezervovat si místo u nás nikdo nemusí. Kdo chce, prostě přijde,“ popisuje situaci v místní restauraci Radka Adámková.
„Nedovedu si vůbec představit, že bych nemohl sport v hospodě u piva sledovat. Je to o atmosféře a partě,“ popisuje Karel Štěpánek z Nýrska.
„Sport sleduji zásadně doma. Musím mít na to klid a hlavně manželka sport sleduje se mnou, takže se o televizi doma nehádáme,“ říká Roman Křeček z Klatov.
Zájem o sledování mistrovství světa v hokeji je letos slabý. Minulý týden dokonce utkání Česko – Kanada předstihla ve sledovanosti televizní šou Výměna manželek.