Hledáte práci? Pak by vás mohl oslovit projekt zaměřený na podporu zaměstnanosti „Najdi si práci v Plzeňském kraji“. Ten je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.
Projekt je určen pro uchazeče o zaměstnání, kteří jsou evidováni na úřadech práce, zájemce o zaměstnání, pro osoby, které se staly nedávno nadbytečnými, či osoby ohrožené hromadným propouštěním.
„O projekt je mezi uchazeči velký zájem. Za dobu jeho trvání byla v okrese Klatovy účast v něm nabídnuta již  389 uchazečům o zaměstnání a z toho se jich 202 zařadilo,“ řekla Deníku vedoucí oddělení zprostředkování a poradenství klatovského Úřadu práce Dana Miškovičová. „Myslím si, že celý plán má pro uchazeče velký význam a jeho efektivita je prokazatelná,“ dodala.
Uchazečům je nabízeno v kontaktních kancelářích individuální poradenství na trhu práce, komunikační trénink a kurz osobní prezentace, zařazení do databáze volných pracovních pozic, rekvalifikační kurzy dle poptávky trhu práce a v návaznosti na požadavky nového zaměstnavatele. Všechny tyto služby jsou zdarma a je také možný příspěvek na dopravu, na stravné a na péči o dítě předškolního věku nebo jinou závislou osobu.
„Přihlásila jsem se a navštěvuji kancelář od 6. dubna pravidelně 1x týdně. Momentálně chodím na komunikační kurz, který je zajímavý a moc mě baví. Čeká mě ještě školení počítačů a profesní rekvalifikační kurz. Později bych chtěla pracovat jako obchodní zástupce,“ pochvalovala si program klientka Olga Špičková ze Sušice.
Pracovníci klatovské kanceláře tvrdí, že jejich pomoc může oslovit dělnické, středoškolské i vysokoškolsky vzdělané uchazeče. V nabídce je asi 15 rekvalifikačních kurzů, které mohou oslovit všechny. „Jsem teď na mateřské dovolené a k mé úzké specializaci zubní laborantky bych si ráda rozšířila kvalifikaci o asistentku managera, což mi, doufám, naskytne více příležitostí k uplatnění tady na Sušicku,“ řekla další klientka Jitka Naušová ze Sušice.
„Náš kontakt s klientem je 1x až 2x týdně, což je častější, než na úřadu práce, chodíme s ním do firem a na konkurzy, pomáháme psát životopisy, dokonce, pokud na to zaměstnavatel přistoupí, tak jsme schopni zorganizovat konkurz v našich prostorách,“ popisoval práci zaměstnanců kontaktních kanceláří krajský koordinátor Lubor Brabec.
„Díky častému kontaktu s klientem už poznám, kdo skutečně chce pracovat a práci aktivně hledá. Někdy se nám ale stává, že někdo z účastníků o umístnění do zaměstnání intenzivně neusiluje ale chce využít našich služeb jen pro doplnění vzdělání,“ sdělila své zkušenosti okresní koordinátorka projektu Jana Povolná.
Co nejrychlejší obnovení některých dovedností, získání komunikační a prezentační schopnosti, to vše může pomoci při hledání zaměstnání. Zájemci o projekt se mohou obrátit na úřad práce.