I přesto, že se noční teploty pohybují kolem 0° C a občas nás postihnou přízemní mrazíky, sezona ve většině kempů na Klatovsku je již v plném proudu.
Chatky i bungalovy pomalu a jistě vítají první návštěvníky. Víkendy patří pak hlavně vodákům.
„Letošní sezonu jsme zahájili již 27. dubna, kdy se u nás objednali k pobytu vodáci. Vedle nich začínají jezdit i školní výlety,“ říká provozní vedoucí autokempu v Dlouhé Vsi Markéta Vichrová.
„Na celé prázdniny jsou bungalovy již zamluveny. Většinou si termíny zamlouvají naši hosté již rok dopředu,“ popisuje Vichrová.
V Anníně začala letošní sezona 20. dubna. I zde jsou zatím odkázáni jen na vodáky.
„U nás je k dispozici vedle chatek, bunaglovů a možnosti stanování i nové dětské hřiště, které jsme zde v zimním období vybudovali. Využívat se zde dají i sportovní potřeby a hřiště,“ říká vedoucí zařízení Jitka Burešová.
Žádný z kempů v letošním roce nezdražoval.
„Ceny zůstávají stejné jako loni,“ informovali provozovatelky zařízení.
Za noc a osobu v bungalovech zaplatíte průměrně 280 korun, za stan 60 korun a 40 korun za každou osobu ve stanu. Děti do deseti let jsou ubytovávány většinou zdarma.
„Vodáci jsou na vodě. Jsme rádi že jsou kempy otevřené a že máme kde nocovat. Nejsme sice nároční, ale v kempu to je vždycky lepší,“ popisuje vodák Kamil Fraisleben.
„Že je v noci chladno, to přece nevadí. Více se oblékneme a nebo se zahřejeme jinak, jsme mladí,“ dodal Fraisleben.
Do kempů na Klatovsku míří i školáci z osmých a devátých tříd v rámci školních výletů.
„Každoročně s dětmi vyšších ročníků jedeme na víkend pod stany a nebo do chatek na Šumavě.
Přes den se věnujeme túrám po šumavských vršcích a odpoledne pak trávíme v kempech při sportovních utkáních a hrách. děti mají tyto výlety rády, jsou pro nás i finančně dostupné,“ říká učitelka Základní školy Přeštice Kateřina Uhlíková.