Misky na vodu pro psy se v některých restauracích na Klatovsku stávají stejnou samozřejmostí jako talíře a příbory pro hosty. Provozovatelé totiž často nenamítají nic proti tomu, když si host přivede do výčepu či jídelny svého čtyřnohého kamaráda.
„Hosté se psy k nám běžně chodí. Dokonce máme i připravenou misku na vodu, pokud si ji zákazník pro svého psa přeje,“ říká František Brejcha z klatovské restaurace Střelnice. Dodává, že většinu klientů, kteří si přijdou do restaurace posedět, tvoří Němci.
Zákaz vstupu mají psi do restaurace Na Růžku v Horažďovicích. Majitele chlupáčů na tuto skutečnost upozorňuje už cedule u vchodu. „Není to o tom, že bych neměl rád psy. Sám dokonce mám jednoho doma. Ale myslím, že jsou určitá místa, kam by psi chodit neměli,“ říká vedoucí horažďovické restaurace Na Růžku Zdeněk Bečvář. „Zvláště pokud se v restauraci vaří a podávají obědy,“ dodává Bečvář.
Mezi veřejností panují v otázce povolení, či zákazu vstupu psů do restaurací odlišné názory. Některým vadí samotná přítomnost zvířete v zařízení, kde se lidé stravují. Mnozí se i obávají, že při procházení kolem psa by mohlo zvíře na hosty zaútočit. „ Mně přítomnost psa v restauraci nevadí. Sám psa mám, takže nic proti zvířatům v restauraci nemám. Také ve společnosti, v níž se pohybuji, jsem se nesetkal s negativním názorem,“ říká Helmut Princ ze Sušice.