KLATOVY - Dopravní kolapsy ve městě setrvávají. Na vině je pokračující nejrozsáhlejší investiční akce Klatovy – čisté město. Kolony vozidel se tvoří hlavně v lokalitě křižovatky U parku, v blízkosti Voříškovy ulice a u sídliště Pod Koníčky.
„Tento měsíc zahajuje několik nových uzavírek, pokračují stávající, ale na druhou stranu končí opravy v některých úsecích,“ potvrdil Deníku Václav Špičák ze Šumavských vodovodů a kanalizací v Klatovech. Například až do konce června se bude pracovat v Čechově ulici, stejně tak s dopravnímu uzavírkami musí řidiči počítat v Nádražní ulici. V závěru května se začne pracovat v Šumavské ulici.
„Další etapa prací pokračuje ve Voříškově ulici, konkrétně v části Husova náměstí a v ulicích Nádražní, Dvořákova a Niederleho,“ upřesnil Špičák. Už za několik dnů by měly skončit práce v Plzeňské ulici, kvůli kterým došlo k úplné uzavírce komunikace Pod Koníčky.
Včera se dělníci a pracovní stroje přesunuli do Vídeňské ulice. Tato etapa plynule navazuje na rekonstrukce v Žižkově ulici, ale zejména v úseku křižovatky U parku. „V tomto úseku by měli řidiči obzvlášť sledovat dopravní značení objížděk. Například ve směru od Železné Rudy a Horažďovic se jezdí ulicemi Národních mučedníků, Hostašovou, Komenského, Jiráskovou a Dobrovského. Ve směru od Plzně a Domažlic vedou uzavírky ulicemi V Řekách, Dragounská a Šumavská,“ uvedl místostarosta Klatov Jan Vrána. Ten připomněl, že obyvatelé se mohou pravidelně informovat o pokračujících pracích. „O návštěvní dny ale není zájem,“ dodal Vrána.