Stěžují si na podnik Jitona, se kterým sousedí přes ulici. V areálu Jitony podle obyvatel ubytovny posílili odsávací jednotky, které jsou příliš hlučné.
„Je to šílené. Nikdo si nedovede představit, jak se zde žije. Jsme tu jako v uzavřených kukaních. Když chcete větrat, neslyšíte vlastního slova,“ říká obyvatel ubytovny Karel Denk.
V objektu je 24 bytů, dvě třetiny obyvatel jsou rodiny s dětmi.„Hluk je tady tak veliký, že se nedá sedět ani venku na zahrádce. Jsme s dětmi uvězněni v bytech. V noci máme opravdu problém, děti se budí. Za klidem musíme jezdit na venkov,“ říká Jiřina Taich〜manová.
„Jitona by měla celou věc řešit, třeba tím, že vybuduje protihlukovou stěnu. Víme, že to problém úplně nevyřeší, ale věříme, že by to mohlo omezit hlučnost,“ míní další obyvatel domu Karel Pavlík.
„Podepsala jsem petici, kterou žádáme hygienickou stanici, aby přeměřila v našich bytech a v okolí hluk,“ dodala Petra Kalistová. „Žádost občanů o přeměření hlučnosti v ubytovně jsme obdrželi. Podnětem se zabýváme,“ informovala nás okresní hygienička Anna Kubátová.
„Nejsme si vědomi toho, že bychom překračovali stanovené limity hlučnosti. Závod Jitony, a. s., se nachází v průmyslové zóně města společně s dalšími závody. Pro svou výrobu ve dvousměnném i třísměnném provozu používá již několik let nejmodernější technologii, která je šetrná jak k životnímu prostředí, tak ke zdraví našich pracovníků. Pokud bychom obdrželi nějakou stížnost, jistě bychom se jí zabývali a situaci řešili,“ řekl ředitel závodu Josef Felegy.