Už za pár hodin se rozhodne, která získá titul Miss Čarodějnice pro rok 2007. Čarodějnice odjakživa měly nelehký osud. Svádělo se na ně kdeco a ještě sloužily jako palivo! Vždyť nebýt císařského reskriptu, kterým byly čarodějnické procesy v roce 1759 zrušeny, upalovalo by se dodnes. Už by se ovšem neříkalo, že za spolky s ďáblem, ale třeba pro tvorbu bioplynu. Znáte to! Však se také čarodějnice, aby vůbec přežily, musely naučit splývat s prostředím a dnes je poznáte jen těžko. Avšak jednou za rok ukazují svou pravou podobu. „MDŽ nám zrušili, ještě že máme tenhle slet. Konečně můžu vyrazit v civilu, ten převlek za pokladní mi už lezl krkem,“ přiznává loňská Miss Čarodějnice Erika z Klatov. „Přiletěla jsem sama sobě i všem ostatním dokázat, že jsem ještě větší ježibaba než loni. A navíc, za ten rok jsem se naučila plno nových věcí…“
Čarodějnice Viola přiletěla na turbo koštěti opatřeném letografem. Už prý nalétala 2899 kilometrů.“Vzala jsem jen dceru Gabrielu a jednoho manžela. Nemám tažné zařízení, takže provaz na oběšence a hlavu druhého manžela jsem musela nechat doma!“ Viole je 450 let a do r.1989 se jmenovala Černá Marie.“To víte, časy se změnily, teď si říkám Black Mary. I my ježibaby musíme kráčet s dobou.“ Na nohou má Mary boty gladiátorky číslo 47. Slouží i jako sedmimílovky pro případ, že by koště mělo poruchu. Mary sbírá veteš a starožitnosti, což je finančně náročné, takže koštěte využila i pro vedlejší zaměstnání. Černá Marie je bezesporu skvělá, ale dobrá je i Turbucha. Tvrdí o sobě, že chodí na pedagogickou školu, každému je však jasné, že jde o školu čarodějnickou. Turbucha Lexikon umí a přiletěla na koštěti po babičce, neboť pořádné pravé koště je dnes nedostatkové zboží.
Všichni se posilní a boj o titul Miss Čarodějnice ´07 vypukne s vervou čarodějnicím vlastní. Porotci už teď tuší, že volba nebude snadná. Bude se soutěžit ve čtyřech kategoriích: čarodějčata (8-100), čarodějničky (100-130), čarodějky (130-160) a ježibaby (od 160 let výše). Bude se tančit, strašit, a kouzlit. A rejdit tu bude všelijaká havěť: chlupatí pavouci, myši, hadi a štíři, kočky. A pak nastane souboj na život a na smrt mezi ježibabami. Nicméně Erika věří, že loňský titul obhájí, a stane se tak Miss Čarodějnice ´07. Loni vytasila trumf, jímž uvedla porotu i diváky do varu bouřlivého veselí: věrna čarodějnické tradici doslova vyplivla celou sbírku brouků, švábů a pavouků a na závěr předvedla strašlivý ježibabí tanec. Zazvoní zvonec a čarování nastane konec. Hranice vzplane. Oheň zažehne Miss Čarodějnice, ale žádná ze soupeřek se v plamenech nebude škvařit. Jinak by přece nepřiletěly na příští ročník Miss Čarodějnice a nemohly si ukázat, zač je toho loket!
Vydejme se 30. dubna večer na nejbližší kopec a oslavme filipojakubskou noc. Pozvání na čarodějnický sabat platí i pro něžnou polovinu lidstva, neboť možné obavy ze současných čarodějnic a újmy na zdraví jsou liché.