Dražba neprošla, nový majitel by mohl klidně postavit supermarket

„Původně se do areálu měli přestěhovat hasiči, ale vjezd a výjezd vozidel Tatra by byl dost obtížný. Iniciativa na odkoupení areálu vzešla z firmy Kato servis,“ vysvětlil na jednání zastupitelstva starosta Rudolf Salvetr. Přesto si město chtělo pozemek pojistit předkupním právem.
S návrhem na odprodej pozemku za nabídku 12 milionů korun někteří zastupitelé ale nesouhlasili. „Vhodnější by bylo prodat areál v dražbě. Kdo se přihlásí a zaplatí, ten ho dostane,“ navrhl v diskusi zastupitel Jiří Štancl. „Abychom nedopadli jako v případě areálu bývalé Škodovky, kdy pozemky koupí soukromá firma a začne zde stavět další supermarket. Kritiky na naši hlavu už bylo dost,“ oponoval zastupitel Aleš Buriánek.
V hlasování se nejprve zastupitelé zaobírali Štanclovým návrhem na prodej pozemku formou dražby za minimální cenu 12 milionů korun s tím, že předkupní právo získá město Klatovy. Kladně se ale vyjádřili jen tři zastupitelé, a tak se museli vrátit k původní verzi. Podle ní získá areál firma Kato servis, ovšem pokud bude mít zájem o cenu 12 milionů korun. Město si navíc vynutilo zřídit na pozemek předkupní právo. Návrh odsouhlasilo dvacet zastupitelů z přítomných šestadvaceti.