VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Klatovsko

včera 09:41

PODÍVEJTE SE: Děti si zahrály na moderátory i kameramany

Klatovy – Děti z divadelního kroužku DUHA (divadelní umění hravých amatérů), který působí při Domě dětí a mládeže v Klatovech, zavítaly do České televize a seznamovaly se s mnohými technikami a lidmi.

20.3.2018

FOTO: Lidé udělali při bazaru radost 99 kočkám

Klatovy – Oblečení, kabelky, dětské hračky, hrnečky a mnoho dalších věcí jste si mohli zakoupit v klatovské sokolovně, kde se konal již čtvrtý charitativní bazar pro kočky bez domova, který již tradičně pořádal kočičí útulek Šance pro kočku Sušice.

20.3.2018

FOTO: Festival dechovek zlákal stovky posluchačů

Klatovy - Sobotní festival dechovek v klatovském kulturním domě, na němž se v osmihodinovém programu představily Domažličanka, Veselka Ladislava Kubeše, Mistříňanka a malá dechová hudba Rubín, lákal.

20.3.2018

Za vzornou péči získala nemocnice certifikát

Sušice – Kvalita ověřená Nadací Krása pomoci – takový certifikát udělila stejnojmenná nadace Oddělení následné péče Nemocnice Sušice. Toto oddělení se tak stalo vůbec prvním zařízením v České republice, které tento certifikát dostalo.

19.3.2018

FOTO/VIDEO: Dešeničtí slavili MDŽ

Dešenice – Muže byste v sobotu v sále kulturního domu v Dešenicích spočítali na prstech jedné ruky, zato žen tam bylo požehnaně. Konala se tam totiž oslava Mezinárodního dne žen.

19.3.2018

PODÍVEJTE SE: PASKu přibyly další unikáty

Klatovy – Pouze jednou za dva roky prochází kompletním úklidem Pavilon skla Klatovy (PASK).

19.3.2018

Je tu Na stojáka. Přijďte se pobavit a pomoci

Klatovy – Hned dvě velká plus má akce Na stojáka, která se v sobotu 24. března od 20 hodin uskuteční v klatovském kulturním domě. Za prvé slibuje výbornou zábavu a za druhé všichni příchozí pomohou dobré věci.

19.3.2018

FOTOGALERIE: Žáci z Pačejova viděli za odměnu jeleny i vlky

Pačejov – Žáci ZŠ Pačejov se už pět let aktivně zapojují do podzimního sběru kaštanů a žaludů, které pak rovným dílem rozdělí mezi pačejovský myslivecký spolek a Správu Národního parku Šumava – územní pracoviště Srní, kde slouží jako doplňkové krmivo pro jelení zvěř v přezimovací obůrce „Beranky“.

18.3.2018

V pondělí začíná oprava chodníků na náměstí v Klatovech

Klatovy – Kvůli nevhodnému podloží praskají v zimním období žulové desky na chodnících na náměstí Míru v Klatovech.

18.3.2018

Obce si pořídí pojízdnou prodejnu

Horažďovicko – Zajistit provoz pojízdné prodejny se rozhodli představitelé obcí na Horažďovicku.

18.3.2018

Výpravy zpět aneb Co se kdysi psalo 413

Klatovsko – Přinášíme seriál o zajímavostech regionu, v němž nahlížíme do novin starých i sto a více let.

17.3.2018

OBRAZEM: Pačejov žil spolkovým plesem

Pačejov – Plesová sezona v Pačejově pokračovala v sobotu 10. března již čtvrtým ročníkem spolkového plesu. Ten se těší rok od roku stále větší popularitě, o čemž svědčí v předstihu vyprodaná kapacita místního kulturního domu.

17.3.2018

FOTOGALERIE: Nejvíce medailí si odnesli klatovští tanečníci

Klatovy – Halu v Čapkově ulici v Klatovech zaplavili v sobotu tanečníci. Konal se tam první ročník soutěže O pohár města Klatov.

16.3.2018

Hodiny na Černé věži v Klatovech opět jdou

Klatovy – Po osmi dnech se opět rozběhly hodiny na klatovské Černé věži, které se zastavily minulý týden ve středu.

16.3.2018

VIDEO: Lyžaři se stále svezou na Železnorudsku i v „Kašperkách“

Šumava – Oteplení a déšť z konce minulého a začátku tohoto týdne vystřídaly na Šumavě středeční sněžení a mráz, takže podmínky na Špičáku i v dalších šumavských lyžařských areálech jsou stále zimní.

15.3.2018

FOTO: Horažďovické už nebude trápit zápach ze škrobárny

Horažďovice – Společnost Lyckeby Amylex, která je největším výrobcem bramborového škrobu a zároveň největším zpracovatelem brambor v ČR, investuje více než 250 milionů korun do bezodpadové technologie výroby.

15.3.2018

V bývalé škole vzniknou byty

Defurovy Lažany – Čtyři byty vzniknou v budově bývalé školy v Defurových Lažanech na Chanovicku.

14.3.2018

FOTO: Možnost zahrát si v Policii Modrava láká, na nábor přišly stovky zájemců

Klatovy – Zahrát si ve velmi populárním seriálu Policie Modrava, byť třeba jen na pár vteřin, to je lákadlo, jemuž mnozí nedokáží odolat. Vidět to bylo i na náboru placeného komparzu, který se v pondělí odpoledne konal v klatovském kulturním domě. Sešly se tam stovky zájemců všeho věku.

13.3.2018

FOTO: Diváci si užili podívanou i řádnou sprchu

Špičák – Již počtrnácté se na Špičáku našli nadšenci, kteří se nebáli koupání v ledové horské vodě a zúčastnili se Jízdy přes louži.

12.3.2018

FOTOGALERIE: Sjezdovku zdobili jezdci v historickém oblečení

Kašperské Hory – Na sjezdovce v Kašperských Horách se v sobotu konal druhý ročník závodu po staru z Mount Lišák s Emilem. Šlo o sjezd na dřevěných lyžích v dobovém oblečení.

12.3.2018

FOTOGALERIE: Klatovy ocenily mladé sportovce

Klatovy – Minulý týden ve středu před 15. hodinou se velký sál klatovské radnice zaplnil mladými sportovci, jejich trenéry a doprovodem.

12.3.2018

Horažďovice hostí oblastní divadelní přehlídku

Horažďovice – Tři soutěžní a devět nesoutěžních představení ochotnických souborů z celých západních Čech nabídne 35. ročník západočeské oblastní přehlídky činoherního a hudebního divadla v Horažďovicích.

11.3.2018

FOTO: Z Otavy v Sušici se vylévají kry

Sušice – Část ostrova Santos, který se rozprostírá podél řeky Otavy se proměnil v ledové a sněhové království. K vidění tam jsou obrovské kusy zmrzlého sněhy a ledu. Zatím ale nedělají žádné větší problémy.

11.3.2018

PODÍVEJTE SE: Modelky předvedly nejen šaty

Klatovy - Modelingová agentura JM models Klatovy uspořádala v restauraci kulturního domu v Klatovech jarní módní přehlídku. K vidění byla dámská i dětské móda, plavky a také inspirace pro pány.

11.3.2018

V pondělí přineseme plakát přípravky a mladších žáků JUDO Klatovy

Klatovsko - V pondělí opět pokračuje v Klatovském deníku projekt „Deník nám fandí". V dalším dílu přineseme plakát mladých judistů klubu JUDO Klatovy.

11.3.2018

Výpravy zpět aneb Co se kdysi psalo 412

Klatovsko – Přinášíme seriál o zajímavostech regionu, v němž nahlížíme do novin starých i sto a více let.

10.3.2018

Šumavský spolek neslyšících Klatovy oslavil třicáté výročí

Klatovy – Své již 30. výročí oslavil Šumavský spolek neslyšících Klatovy.

10.3.2018

OBRAZEM: Děti zahrály v sušickém kině divadlo

Sušice - Kino v Sušici patřilo ve čtvrtek mladým hercům. Konal se tam Tajtrlík, což je oblastní festival dětských divadelních, recitačních a loutkářských kolektivů ze Sušice a okolí.

10.3.2018

FOTO: Děti z MŠ Sluníčko si užily lyžování

Klatovy – Do letošního roku vystoupili v mateřské škole Sluníčko v Klatovech aktivně, uplynulé týdny byly plné různých akcí a aktivit.

9.3.2018

Auto srazilo chlapce, letěl pro něj vrtulník

Klatovy – Patnáctiletého chlapce srazilo ve čtvrtek v podvečer auto v Klatovech.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT