VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Klatovsko

včera 09:51

Hrad opět ožije Rabijádou

Rabí – Na již 17. ročník dětského dne na hradě Rabí se soutěžemi a odvážnými disciplínami, Rabijádu, se můžete vydat v sobotu 26. května od 9 do 16 hodin.

včera 05:55

Páteční noc otevře kostely

Klatovsko - Podrobný program noci kostelů v pátek 25. května na Klatovsku.

24.5.2018

Kadetky Klatov extraligu nevybojovaly

Klatovy – Posledními třemi zápasy v rámci kvalifikace o extraligu, která se konala v Klatovech od pátku do neděle, zakončily kadetky U17 Basketbalového klubu Klatovy úspěšný ročník 2017/2018.

24.5.2018

Na Hůrce v Klatovech si zacvičí celá rodina

Klatovy – Na Hůrce v Klatovech už se nemusíte jen procházet, ale také si tam můžete řádně protáhnout tělo. Město tam udělalo 14 stanovišť s cvičícími prvky.

23.5.2018

FOTOGALERIE: Šumavánek oslavil v divadle 35 let

Klatovy – Dětský folklorní soubor Šumavánek z Klatov oslavil v pátek v tamním divadle 35 let od svého založení. Představil se v rámci pořadu Zafoukej větříčku.

22.5.2018

OBRAZEM: Křesťanská školka slavila padesátiny

Horažďovice - Oslavy padesátin křesťanské mateřské školy zaplnily v sobotu parkán zámku v Horažďovicích.

21.5.2018

FOTO: Prácheňsko se bavilo na Práchni

Prácheň – Stovky lidí zaplnily v pátek odpoledne prostranství před kostelem sv. Klimenta na Práchni i zříceninu tamního hradu, kde se už podeváté konala akce Prácheňsko na Práchni. Hlavním cílem akce je představit lidem vrch Prácheň coby historické centrum prácheňského kraje.

21.5.2018

Klatovskem opět projedou historické sportovní vozy

Klatovsko – Také v letošním roce budou mít motorističtí nadšenci a milovníci historických sportovních automobilů, které v minulosti soutěžily ve světových rallye, možnost vidět tyto plechové krasavce přímo na Klatovsku, kudy opět povede jedna z etap Rallye Wiesbaden.

21.5.2018

OBRAZEM: V Sušici odstartovaly letošní farmářské trhy

Sušice - Zaplněné sušické náměstí sledovalo kuchařskou show, která byla součástí tradičních sušických farmářských trhů, jež v sobotu odstartovaly. Další trhy se v Sušici konají v sobotu 16 června.

20.5.2018

Sušické slavnosti zahájí turistickou sezonu

Sušice – Od čtvrtka do neděle je přichystán rozsáhlý program v rámci Sušických slavností, které odstartují 24. května a zahájí tak tamní turistickou sezonu. Řidiči by tak měli počítat s omezeným provozem na náměstí i v jeho okolí.

20.5.2018

V Klatovech budou mít děti nový bazén, v Nýrsku skluzavku

Klatovsko – Sice už na některých místech dosahovaly teploty třiceti stupňů, ale koupaliště na Klatovsku se ještě otvírat nechystají.

19.5.2018

Na pivních slavnostech ochutnáte piva z více než 20 pivovarů

Klatovy – Za dva týdny se milovníci piva i hudby opět dočkají a v ulici Franty Šumavského v Klatovech vypuknou dvoudenní pivní slavnosti.

19.5.2018

Na klatovském Avon pochodu zazpívá Ilona Csáková

Klatovy – I tento rok se Klatovy připojí k boji proti rakovině prsu a uspořádají již sedmý ročník Avon pochodu. Tentokrát se uskuteční 26. května.

18.5.2018

Poprvé se v Klatovech utkají čeští strongmani

Klatovy – Poprvé budou mít lidé možnost zhlédnout v Klatovech soutěž strongmanů, a to 26. května od 12.30 hodin v nákupním centru Škodovka, před OBI.

18.5.2018

V Bolešinech přivítali občánky

Bolešiny - Devět nových občánků, osm kluků a jednu holčičku, přivítali v úterý v Bolešinech, v prostorách tamní mateřské školy.

17.5.2018

FOTOGALERIE: Kolinečtí hasiči slavili 140. výročí, křtili i nové auto

Kolinec – Po celý sobotní den slavil sbor dobrovolných hasičů v Kolinci 140. výročí od jeho založení.

17.5.2018

PODÍVEJTE SE: Před kulturním domem přistál Spitfire

Klatovy – Legendární stíhací letoun Supermarine Spitfire byl o víkendu k vidění na parkovišti před klatovským kulturním domem.

17.5.2018

Pačejovská rally nabídne novinkově shakedown

Pačejov – Hned několik novinek připravují pačejovští pořadatelé na 39. ročník své rally, který se koná 27. a 28. července.

16.5.2018

Nakoupili za hrníčky další hračky

Klatovsko - Nedávno zasadili s lidmi stromky, nyní předávali hračky. Takové jsou aktivity projektu WeLoveŠumava, za kterým stojí Richard a Filip Brožovi ze Železné Rudy.

16.5.2018

FOTOGALERIE: Hasiči v Rabí si rozšířili poprvé svůj vozový park novými auty

Rabí – Nové vozy za víc než sedm milionů korun slavnostně převzali v sobotu hasiči v Rabí. Do vozového parku jim tam přibyla nová cisterna a dopravní automobil.

16.5.2018

Výstava ukazuje život šumavských rysů a vlků

Kašperské Hory – Návratu velkých šelem na Šumavu a soužití lidí s nimi je věnována výstava Sblížení: Lidé a velké šelmy Šumavy, která bude až do konce června k vidění v Muzeu Šumavy v Kašperských Horách.

15.5.2018

FOTOGALERIE: Karel IV. slavil na hradě narozeniny

Velhartice – Zpět do historie se vrátili o víkendu návštěvníci Velhartic, a to do roku 1368, kdy císař Karel IV. slavil své 52. narozeniny. A jak už to u oslav bývá, program byl velmi pestrý.

15.5.2018

Na zámku v Chudenicích vystavují 777 medvědů

Chudenice – Na Starém czerninském zámku v Chudenicích otevřeli další zajímavou výstavu, tentokrát tam uvidíte samé medvědy.

14.5.2018

FOTO, VIDEO: Sezonu zahájili sportovně, tanečně i hudbou

Klatovy – Turistická sezona v Klatovech je od soboty zahájena. Díky slunečnému počasí se po celý den na náměstí střídaly stovky lidí, kteří i užívali pestrého programu.

14.5.2018

Ke Klostermannovu výročí plánují fotolavičku

Šumava – Letos je tomu 170 let, co se narodil jeden z nejvýznamnějších šumavských spisovatelů Karel Klostermann.

13.5.2018

Předslavští vyrazili na pochod

Předslav- Osmý ročník pochodu okolím Předslavi uspořádali ve sváteční úterý 8. května předslavští sokolové.

13.5.2018

FOTO, VIDEO: Studenti na majálesu pobavili

Sušice - Studenti Gymnázia Sušice pobavili během majálesu nejen své rodiny, ale i stovky dalších příchozích, kteří zavítali v sobotu odpoledne na Santos v Sušici.

13.5.2018

Hudební léto bude na Klatovsku pestré

Klatovsko – Během jara a léta se mají příznivci hudby na co těšit. Na Klatovsku se chystají festivaly různých žánrů i koncerty pro všechny generace.

11.5.2018

FOTO: Mažoretky přivezly tři zlaté poháry

Klatovy – Tři skupiny klatovských mažoretek přijely ze soutěže obsypané zlatem.

10.5.2018

Kroupy ničily zahrady na Klatovsku

Klatovsko – V některých místech na Klatovsku ani nezaznamenali, že ve středu odpoledne pršelo, jinde sledovali ničivé krupobití.

10.5.2018

PODÍVEJTE SE: Lidé vysázeli na Šumavě 600 stromků

Špičák – Díky projektu WeLoveŠumava bylo na Šumavě vysázeno už téměř tisíc stromů. Iniciátory jsou bratři Richard a Filip Brožovi, kteří chtějí dělat tamní přírodu krásnější a zapojili do toho celou republiku.

9.5.2018

FOTOGALERIE: Do Klatov opět dorazila čs. obrněná brigáda

Klatovy – Techniku Československé samostatné obrněné brigády si mohli v sobotu zájemci prohlédnout na parkovišti u klatovského kulturního domu.

9.5.2018

OBRAZEM: Výročí osvobození slavili i v Chanovicích a Pačejově

Chanovice, Pačejov - Letošní 73. výročí osvobození si připomněli i v Pačejově a Chanovicích.

8.5.2018

FOTOGALERIE: Kašperk se vrátil do doby Karla IV.

Kašperk – Středověké zedníky, bylinkáře, tesaře nebo provazníka mohli vidět o víkendu návštěvníci Kašperku.

7.5.2018

OBRAZEM: Klatovy si připomněly osvobození

Klatovy - Historická vojenská technika zaplnila v sobotu klatovské náměstí, kde si obyvatelé města připomněli 73. výročí osvobození Klatov americkou armádou 5. května 1945.

7.5.2018

FOTOGALERIE: V Klatovech zasadili novou lípu svobody

Klatovy – Novou lípu svobody mají od pátku Klatovy.

6.5.2018

Karel IV. oslaví na hradě své narozeniny

Velhartice – O víkendu 12. a 13. května se vrátíte při návštěvě hradu ve Velharticích do roku 1368, kdy se císař Karel IV. chystal k oslavě 52. narozenin. Ale současně se připravoval na dlouhou a náročnou cestu do Říma.

6.5.2018

FOTO: Prošli přes pavoučí chodník a upálili čarodějnici

Sušice – Ježibaby a čarodějové se před začátkem tradičního sletu santosového začali houfovat kolem sušické školy v Lerchově ulici již kolem poledního zvonění, aby se na vše řádně připravili.

5.5.2018

FOTOGALERIE: Zvítězili zdravotníci z Klatov a Železné Rudy

Klatovy – Prostranství areálu na Vodojemu v Klatovech zaplnili ve středu ranění a záchranáři. Konalo se tam již tradiční oblastní kolo soutěže mladých zdravotníků, které pořádal oblastní spolek Českého červeného kříže Klatovy.

5.5.2018

Sezona na Šumavě bude patřit pralesům

Šumava – Ve znamení pralesů bude letošní letní sezona v Národním parku Šumava (NPŠ). V letní sezoně nebudou ale chybět ani tradiční akce, jsou jsou výlety do divočiny s průvodci nebo splouvání Teplé Vltavy. Novinkou, která turisty nepotěší, je zrušení fotopointů.

5.5.2018

Žena darovala kostní dřeň, bere to jako čest

Klatovy – „Možnost darovat kostní dřeň je obrovská čest.“ Tak vnímá své poslání dárkyně Marcela Havlíčková z Klatov, která převzala na konci dubna cenu od Českého národního registru dárců dřeně a Nadace pro transplantaci kostní dřeně.

5.5.2018

Účastnice „Dakaru“ Ollie Roučková skončila v Nýrsku čtvrtá

Nýrsko – Úvodním závodem odstartoval v minulém týdnu v pátek v Nýrsku seriál závodů čtyřkolek v disciplíně ATV Crossover Last Adventure 2018. Pořadatelé z Českého offroad klubu připravili pro závodníky dvě tratě rychlostních zkoušek v areálech bývalých kasáren a nýrské sjezdovky.

4.5.2018

Oslavy osvobození na Klatovsku

Klatovsko - O víkendu se na Klatovsku konají oslavy osvobození, zde nabízíme jejich přehled:

4.5.2018

PODÍVEJTE SE: V Plichticích slavili první máj

Plichtice - Veselo bylo na prvního máje na návsi v Plichticích, kde se tamní obyvatelé rozhodli uspořádat průvod a zavzpomínat tak na léta minulá.

3.5.2018

Děti si na hradě ve Švihově vyzkoušely práci archeologů

Švihov – Hrad ve Švihově skrývá leckteré zajímavosti a právě ty, odhalují žáci z tamní základní školy, kteří navštěvují historický kroužek.

3.5.2018

FOTO: Děti si vyhrály i pochutnaly

Nýrsko – Čarodějnice z Nýrska a okolí se slétly na tamní náměstí a užily si společně s dětmi poslední dubnový den.

2.5.2018

Turistickou sezonu zahájí v Klatovech se skupinou Jelen

Klatovy – Na sobotu 12. května město Klatovy připravuje zahájení turistické sezony 2018.

2.5.2018

Smíchali benzín s naftou, auta pak vezla odtahovka

Klatovy – Natankovali a druhý den už se s autem nerozjeli. Tak by se dal stručně popsat problém, který řešili někteří řidiči v Klatovech, kteří minulý týden ve čtvrtek natankovali na čerpací stanici v ulici Dr. Sedláka v Klatovech.

2.5.2018

PODÍVEJTE SE: Na Santosu řádily čarodějnice

Sušice - Ostrov Santos v Sušici opět ovládly poslední dubnový den čarodějnice a jim podobná stvoření.

1.5.2018

Přiblíží význam podmaleb na skle

Klatovy – Exkluzivní doprovodnou přednášku k výstavě Čeští světci v šumavské lidové podmalbě „Světci a patroni v lidové tradici a jejich funkce ve venkovském interiéru“ připravil na středu 2. května Pavilon skla Klatovy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT