Starosta Benoit Payan uvedl, že neštěstí si vyžádalo nejméně pět zraněných a zřejmě také oběti na životech. Podle něj je zřícení pětiposchoďové budovy pravděpodobně důsledkem výbuchu, jehož příčiny nejsou dosud známy. V sutinách se nacházejí s jistotou čtyři lidé a „zhruba deset by jich tam mohlo být“, řekl ministr vnitra Gérald Darmanin, který přijel na místo neštěstí.

„Osm lidí neodpovídá,“ sdělila k večeru marseillská prokurátorka Laurensová. Podle ní se jedná o lidi, kteří žili v zřícené budově. Nehlásí se také jedna další osoba ze sousedství. Podle prokurátorky zatím nejsou jasné příčiny výbuchu a poškození domu. „Vzhledem k nebezpečí se soudní znalec ještě nemohl dostavit na místo, protože situace není v současnosti stabilizovaná,“ dodala prokurátorka na tiskové konferenci kolem 18:00 SELČ.

Podle ní je jednou z vyšetřovacích tezí únik plynu. Záběry z bezpečnostních kamer podle ní ukázaly, že exploze byla „extrémně silná“.

„Máme tam 105 hasičů a 38 kusů techniky,“ prohlásil odpoledne velitel zásahu. Večer televizi BFM-TV řekl, že psi „zahájili aktivní fázi hledání“ pohřešovaných, a to zatím bez výsledku. Podle představitele civilní ochrany Arnauda Wilma aktivita ohně odpoledne postupně slábla, což by mělo hasičům umožnit prohledání trosek za pomocí robotů.

Podle velitele zásahu bude pátrání pokračovat i v noci.

Evakuováno bylo na 40 budov v sousedství, které muselo opustit na 190 lidí, informovalo ministerstvo pro záležitosti bydlení.

Starosta: Musíme být připraveni na oběti

Podle vyjádření starosty Payana z nedělního rána bylo „nesmírně obtížné“ dostat požár pod kontrolu. Hasiči podle něj posuzovali nejlepší způsob, jak plameny uhasit, protože uvnitř stále mohou být živí lidé.

„Musíme být připraveni na oběti této strašné tragédie,“ řekl Payan s tím, že pět lidí bylo zraněno v sousedních budovách, které se částečně rovněž zřítily. Ulice v okolí byly uzavřeny. K večeru starosta řekl, že naděje nalézt někoho živého pod sutinami je malá.

Dům ve staré čtvrti v centru Marseille se zřítil krátce před 01:00.

V listopadu 2018 si zřícení dvou budov v jiné části Marseille vyžádalo osm mrtvých.