Malé dítě v nemocnici skončilo v dubnu loňského roku. K obrovskému překvapení zdravotního personálu bylo následně pozitivně testováno na přítomnost drogy. Případ okamžitě začal řešit orgán sociálně právní ochrany dětí v Missouri. 

Vzápětí bylo zahájeno vyšetřování, které zahrnovalo také domovní prohlídku otce hospitalizovaného dítěte. Když policisté společně s úředníky prohledávali dům, zjistili, že pervitin byl v misce na sladkosti, kterou mělo dítě na dosah ruky. O případu nyní informovala stanice Fox.

Hamburger.
Co to je? Ženě přivezli 31 hamburgerů za dva tisíce, záhadu vyřešila rychle

„Policisté našli misku na cukrovinky, ve které byl metamfetamin, a kolem něj sladkosti. Domníváme se, že právě odtud se k němu dítě mohlo dostat. Je to neuvěřitelně nebezpečná situace, která měla katastrofální následky,“ uvedl seržant Lewis Pippin.

Pět měsíců v nemocnici

Tříleté dítě skončilo v nemocnici na nejméně pět měsíců, vyplývá z prohlášení, které bylo zveřejněno v říjnu roku 2021. Propuštěním z nemocnice však problémy dítěte související s požitím návykové toxické látky neskončily. Později se stále léčilo, a to zejména kvůli problémům s ledvinami a játry a také kvůli oslabení svalů.

„Dítě je nyní v pořádku. Je třeba poznamenat, že bylo u svého otce pouze jednu noc a příznaky požití metamfetaminu se u něj začaly projevovat téže noci,“ uvádí se dále v prohlášení.

V té době bylo v domě také roční dítě, které však naštěstí žádné známky požití drog nevykazovalo. 

Policie u základní školy v texaském městečku Uvalde, kde bylo přo střelbě zabito několik dětí.
Dělejte něco! Střelec ve třídě zabíjel děti, policie dovnitř vtrhla až po hodině

Seržant Pippin ve svém prohlášení pro deník Independent uvedl: „Jde o velmi závažný, ale nikoliv ojedinělý problém. Několikrát ročně bohužel dostáváme oznámení o dětech, které jsou doma vystaveny drogám. Tento případ patří k těm extrémnějším, protože v tomto případě dítě látku požilo. Je to nešťastná situace, které se dalo předejít.“

Pippin dále uvedl, že v současnosti nezná zdravotní stav dítěte, ale potvrdil, že zůstává v péči matky. Jeho otec, Malcolm Smith, byl obviněn ze dvou trestných činů: ohrožení zdraví dítěte a držení zakázané látky. V současné době je držen ve vazební věznici v okresu Jefferson v Hillsbororo. Soud, kde státní zástupce vznese obžalobu, je naplánován na 3. srpna.