Předchozí
1 z 6
Další

Jezdí na světové soutěže a je úspěšný


Jiří Vytiska trénuje každý den, upravuje si svůj jídelníček podle toho, zda potřebuje zhubnout či nabrat svalovou hmotu. Na závodech se pak snaží předvést co nejlepší výkony, kde se občas něco neobešlo bez zranění. Vše zvládal při svém povolání, kdy dělal městského strážníka, nyní už se věnuje jen svému sportu.

Jiří VytiskaZdroj: Deník / Daniela Loudová


Strongman ze Sušice se zúčastnil také mistrovství světa strongmanů v Columbusu v Americe - Arnold Amateur Strongman World Championships 2017. Byl jedním z 200 soutěžících z 26 zemí. I když se mu tam nepodařilo získat medaili, setkal se tam s ikonami strongmanského sportu. Na fotografii je se strongmanem Magnusem Ver Magnussonem.

Jiří VytiskaZdroj: Deník / Daniela Loudová


Strongmani se během soutěží setkají s mnoha disciplínami, které se mohou měnit, není tak jednoduché se připravit, protože až do poslední chvíle nevíte, zda se některá nezmění. Nejčastějšími disciplínami bývá zvedání železné klády nad hlavu, přenášení železných kufrů, přetáčení traktorové pneumatiky, roztahování aut, což je divácky hodně oblíbené. Další z disciplín je také zvedání vozů.

Jiří VytiskaZdroj: Deník / Daniela Loudová


V roce 2018 se vydal na jednu ze soutěží do Birminghamu, kde se konal BodyPower Strongman 2018. Šlo o třetí nejprestižnější závody strongmanů v Anglii, kde soutěžilo 12 závodníků, byli tam zástupci z Británie, Irska, Islandu, Dánska a jeden Sušičan. Dokázal tam všechny převálcovat a přivezl zlato.

Jiří VytiskaZdroj: Deník / Daniela Loudová


Svůj velký sen si splnil Vytiska, když se na závodu Arnold Classic Europe v Barceloně setkal s Arnoldem Schwarzeneggerem. Tento zážitek mu vyrovnal velké zklamání ze samotného závodu, kde skončil na předposledním místě mezi světovými profesionálními strongmany.

Jiří VytiskaZdroj: Deník / Daniela Loudová


Vytiska ale jen nezávodí. Pořádá každoročně také strongmanské závody, které se konají na náměstí v Sušici. Sjíždějí se tam nejen závodníci z Čech, ale také světové špičky. Čekají tam na ně disciplíny jako na běžných závodech.

Jiří VytiskaZdroj: Deník / Daniela Loudová