Ministr vnitra Jan Hamáček vystoupil po setkání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech na krátkém tiskovém brífinku. Podle jeho slov hovořili o mimo jiné o ekonomických důsledcích koronavirové krize.

Koronavirus neušetřil ani život ve Vatikánu. Na snímku náměstí Svatého Petra.
Koronavelikonoce: ochrana před virem dostala přednost

„Je důležité, aby pomoc byla rychlá a transparentní,“ řekl Hamáček. Zeman podle jeho slov vyjádřil podporu vládě i zdravotníkům. „Od pana pana prezidenta padalo uznání především ke zdravotníkům v první linii,“ dodal šéf Ústředního krizového štábu.

„Prezident republiky plně podpořil opatření Ústředního krizového štábu pod vedneím Jana Hamáčka,“ informoval na twitteru mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček.

Chytrá karanténa

Ministr obrany Lubomír Metnar (ANO) doplnil, že prezidenta Zemana velmi zajímal projekt Chytré karantény. „Bylo to vedeno v poměrně konstruktivním duchu, na velmi detailní úrovni,“ sdělil k setkání poradního týmu Metnar.

Resort Lázně Mšené osiřel. Poslední pacienti ho opustili v polovině týdne.
Lázně Mšené opustili poslední pacienti. Resort bojuje kvůli koronaviru o přežití

Ministr vnitra Jan Hamáček se také vyjádřil k pokračujícím opatřením proti nákaze. „Situace se vyvíjí lépe, než jsme očekávali, ale nesmíme usnout na vavřínech. To, že jsme tam, kde jsme, je díky tomu, že dodržujeme opatření. Čeká nás ještě pár těžkých dnů a týdnů. Opatření i jejich efektivita budou prověřeny,“ uvedl Jan Hamáček.

Šéf krizového štábu v brzké době nepočítá, že by mělo dojít k zásadnímu uvolnění dostavadních opatření proti šíření nákazy. Uvedl, že nechce promrhat dosud přijaté kroky ani lidský kapitál.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník