Pryžová elastická figurkka - strašidýlko se šňůrou „PUFFER BALL“ je zelené barvy o průměru cca 115 mm. Hračka má končetiny zakončené mnohobarevnými střapečky. Figurka má zvýrazněné namalované oči. Tělo je opatřeno gumovým závěsem s očkem na konci. To slouží k upevnění hračky na prst. Uvnitř těla hračky je vložena plastová kulička, která při otřesu světélkuje. Hmotnost výrobku je cca 70 g. Hračka je prodávána bez obalu a nemá ani žádné jiné značení či identifikační údaje.

Kočárek golfky Doll Carrier, zjištěná závada hračky – chybějící ochranné součásti
ČOI odhalila nebezpečnou hračku. Kočárek Doll Carrier může dítě zranit

U tohoto výrobku existuje nebezpečí uškrcení, ke kterému může dojít v případě, kdy se šňůra vyrobená z pružného materiálu ovine nejméně 3 krát dítěti kolem krku. Vzhledem k vysoké pružnosti elastické šňůry může dojít k natažení šňůry do takové délky, při které může dojít k fatálnímu zranění malého dítěte. Zároveň je možné z výrobku uvolnit malou silou barevné bambulky. Tyto části hračky může malé dítě vložit do úst a vdechnout.

Česká obchodní inspekce zákazala distribuci a nařídila stažení tohoto výrobku z českého trhu. Informace o nebezpečné hračce byla nahlášena kontaktnímu bodu na ministerstvo průmyslu a obchodu a zveřejněna v systému RAPEX.

Pryžové strašidýlko se šňůrou – PUFFER BALL

Značka: neuvedena
Typ / číslo modelu: neuvedeno
Čárový kód: neuveden
Popis výrobku na obalu: výrobek je prodáván bez obalu
Značka shody: neuvedena
Kontaktní údaje distributora: QueChoa s.r.o., Plzeňská 79, 330 21 Líně