Předchozí
1 z 7
Další

Které známé tváře po maturitě úspěšně pokračovaly ve studiu na vysoké škole? Čím by se živily, pokud by zůstaly u své původní profese?

Září patří dětem
Předplaťte si Deník.cz a čtěte vše bez omezení. Navíc získáte zdarma unikátní e-knihu Hobby s dětmi, plnou rad a tipů, jak kvalitně trávit čas se svými dětmi.

Mr. Bean

Elektrotechnik Rowan AtkinsonElektrotechnik Rowan AtkinsonZdroj: Dreamstime.com

Britský herec Rowan Atkinson od útlého věku projevoval nadání bavit své okolí. Nikdy však netoužil po tom stát se komikem. Je známý jeho výrok, že chtěl mít práci se stálým platem a bonusem v podobě zdravotního pojištění. Na vysoké škole proto vystudoval elektrotechniku.

Ve škole byl velmi pilným studentem a úspěšně absolvoval magisterské studium elektrotechniky. Během studií proslul svými humornými čísly a rychle mu došlo, že ho to baví a naplňuje.

Gerard Butler

Právník Gerard ButlerPrávník Gerard ButlerZdroj: Dreamstime.com

Není překvapivé, že tento Skot vystudoval skotskou vysokou školu. Má diplom z práv z univerzity v Glasgow. Celých sedm let se živil jako právník.

Sám říká, že film Trainspotting ho inspiroval k tomu stát se hercem. Zda to je pravda nebo ne, je jedno. Byla by velká škoda, pokud by se představitel krásného sparťanského krále Leonidase zahaloval do taláru.

Natalie Portman

Psycholožka Natalie PortmanPsycholožka Natalie PortmanZdroj: Dreamstime.com

Z prestižní Harvardské univerzity má bakalářský titul z psychologie. Navíc mluví anglicky, francouzsky, německy, španělsky, japonsky a dokonce hebrejsky.

Na stříbrném plátně debutovala ve filmu Léon, když jí bylo pouhých 13 let. Zdá se, že tato talentovaná hvězda je úspěšná ve všem, do čeho se pustí.

Dolph Lundgren

Chemický inženýr Dolph LundgrenChemický inženýr Dolph LundgrenZdroj: Dreamstime.com

Švédský herec, režisér a scénárista je známým představitelem hrdinů akčních filmů. Láska k bojovým sportům mu vynesla mnoho rolí rváčů.

Tento nesmírně inteligentní herec má magisterský titul v oboru chemického inženýrství. Byl tak úspěšný, že získal Fullbrightovo stipendium na Massachusettském technologickém institutu. Úspěšně složil zkoušky z matematiky a fyziky. Kromě rodné švédštiny mluví anglicky, německy a dokonce japonsky. 

Ladislav Smoljak

Ladislav Smoljak.Pedagog Ladislav SmoljakZdroj: Deník/Jan Handrejch

Slavný český filmový a divadelní režisér, scénárista a herec se neúspěšně hlásil na obor režie na DAMU. Úspěšnější byl při zkouškách na Vysokou školu pedagogickou, kde studoval matematiku a fyziku. Po promoci se několik let živil jako učitel v různých vzdělávacích institucích.

Jeho vztah k dětem se později promítl do spousty pořadů, které připravil se Zdeňkem Svěrákem. Pokud by zůstal u své původní profese, pravděpodobně by Jára Cimrman nespatřil světlo světa.

Lucie Vondráčková

Kulturoložka Lucie VondráčkováKulturoložka Lucie VondráčkováZdroj: Dreamstime.com

Od malička se věnovala zpívání, tanci a hraní. V šoubyznyse se pohybuje jako ryba ve vodě.

Málokdo však ví, že úspěšně absolvovala studium teorie kultury na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Mluví anglicky, francouzsky, španělsky a německy, díky čemuž je obsazována také do zahraničních filmů. A pak že studovat se nevyplácí.

Autor: (pp)