Incident se odehrál vloni v dubnu v bufetu v klatovské Cibulkově ulici, kde Zýka zbil 53letého Klatovana. Podle obžaloby ho mlátil pěstmi a pak do něj kopal, a to i do hlavy. Zbitý muž dokonce na chvíli upadl do bezvědomí a po útoku byl hospitalizován v nemocnici. Podle svých slov měl i zlámaná žebra. Jeho zmlácením ale běsnění Zýky neskončilo. Rozbil dveře a pak zaútočil na dva muže, kteří stáli venku u okénka. Do potyčky se dostal i s přivolanými policisty.

„Museli jsme použít hmaty a chvaty, zalehnout ho a dát mu pouta. Nechtěl ani do auta, museli jsme ho tam v podstatě odnést. Celou dobu nám vulgárně nadával a vyhrožoval, že nás zlikviduje," uvedl městský strážník, který zasahoval na místě. Klatovský státní policista doplnil, že Zýka kolem sebe neustále plival a vyhrožoval, že všechny nakazí. Na místě, při převozu i poté na služebně. A že byl pod vlivem drog.

Zýka u soudu jednoznačně odmítl, že by byl pod vlivem drog, a řekl také, že vše se odehrálo jinak, než tvrdí obžaloba a svědci. Soud mu ale neuvěřil a Zýku, který byl v minulosti už více než desetkrát soudně trestán, poslal na 17 měsíců za mříže. Zýka se odvolal, ale neuspěl. „Odvolání obžalovaného Simona Zýky bylo zamítnuto," potvrdil mluvčí krajského soudu v Plzni David Ungr.

Na jaře stane Zýka před soudem znovu, a to kvůli bezdůvodnému zbití ženy, kterou viděl poprvé v životě.