Bezmocnou dívku si v Sušici vyhlédl k ukojení svých sexuálních choutek muž ze Sušicka. Za bílého dne se ji pokusil znásilnit, naštěstí mu v tom zabránila náhodná svědkyně.

Muž si za cíl svého útoku vybral dívku, která vzhledem ke zdravotnímu handicapu neměla příliš šanci se bránit. Nejprve ji podle informací Deníku osahával po těle a líbal, poté si svlékl kalhoty a chtěl dívce stáhnout tepláky. Přestože se v rámci svých možností snažila bránit, neměla by proti silnému muži šanci. Naštěstí chlípníka vyrušila kolemjdoucí žena, která ho okřikla. On poté zmizel.

Hledají svědka

Policie se k případu odmítá vyjadřovat. „Vzhledem ke stavu vyšetřování nemohu uvést žádné podrobnosti,“ řekla Dana Ladmanová z klatovské policie. Zároveň se však v souvislosti s blíže nespecifikovaným trestným činem obrátila s žádostí o pomoc na veřejnost.

„V sobotu 20. června se v Sušici v ulici Dlouhoveská v době mezi 16. až 17. hodinou nacházela u novinového stánku žena, oblečená pravděpodobně v červeném svetru, která byla svědkem trestného činu. Policie ČR žádá tuto neznámou ženu, aby poskytla svědeckou výpověď na obvodním oddělení v Sušici, nebo jiné policejní služebně, případně zavolala na telefonní číslo 974 334 335,“ uvedla Ladmanová.

Přestože policie k případu mlčí, podařilo se Deníku zjistit, že byl vypátrán i pravděpodobný pachatel. Je jím 53letý muž ze Sušicka, kterému v případě prokázání viny hrozí za pokus znásilnění až osm let vězení.

Bezmocné oběti

Na Klatovsku jde v poslední době už o několikátý případ, kdy policii či soudy zaměstnává znásilnění bezmocného člověka. V dubnu poslal klatovský soud na dva roky za mříže Dušana Strnada (36) z Pačejova, který podle obžaloby vloni v listopadu znásilnil 81letou bezmocnou stařenku.

Teď projednává případ Jiřího Macka, kterého obžaloba viní z toho, že v lednu znásilnil na Klatovsku 30letého muže, který se nemohl účinně bránit, neboť má po těžké dopravní nehodě vážné zdravotní problémy. Oběť se po činu zhroutila a strávila týden na psychiatrii, kde ji lékaři dávali dohromady. „Pořád mám v sobě malou dušičku, když jdu někam v noci sám. Pořád se bojím,“ řekl Deníku u soudu znásilněný muž.