Nečekané rozuzlení má brutální znásilnění, které policii oznámila 35letá žena z Klatov. Tvrdila, že pachatel si na ní vynutil sex a ještě ji okradl, teď se ale ukázalo, že vše je zřejmě jinak.

Podle informací Deníku žena, která bydlí v panelovém domě nedaleko centra města, zalarmovala policii s tím, že k ní domů v pátek 6. srpna po 15. hodině vlezl přes balkon neznámý muž, který ji znásilnil a odcizil jí 26 tisíc korun, jež patřily jejímu příteli. Ihned se rozběhlo rozsáhlé pátrání.

„Po celém domě zvonili policisté a ptali se, jestli jsme neviděli vyššího zrzavého muže s bradkou, který měl znásilnit naši sousedku,“ řekl Deníku jeden z obyvatel paneláku, podle něhož všechny v domě událost šokovala. „Bydlí v přízemí, kam se dá vyskočit. Už jednou je vykradli a teď ještě tohle. Prý byla poraněná na prsou i na krku. Někdo si je musel vytipovat. Je to hrozné,“ dodal.

Policistům se ale celá událost od počátku nezdála a teď se jim podle informací Deníku podařilo prokázat, že žena si vše vymyslela, aby nějak zdůvodnila to, že utratila peníze, které patřily jejímu příteli. Policie to však v pondělí odpoledne nechtěla komentovat. „V současné době se nemohu vyjádřit, vyšetřování ještě není ukončeno,“ uvedla pouze Dana Ladmanová z klatovské policie.

I kdyby policisté ženě prokázali, že si vše vymyslela a zbytečně je tak zaměstnávala více než týden, zřejmě jí žádný postih nehrozí.