Rodina si k sobě domů nastěhovala známého, který jim měl štípat dříví a pomáhat uklízet za stravu a střechu nad hlavou. Devětačtyřicetiletý Jiří Macko z Ptenína se jim ale odměnil hodně zvráceným způsobem. Podle obžaloby znásilnil jedenáctiletou dívku, která navštěvuje zvláštní školu. Senát Krajského soudu v Plzni jej včera poslal na pět let za mříže.

Vše se dle spisu stalo v prvních dnech letošního roku. Obžalovaný prý dostal na školačku chuť nejdříve v garáži a pak v kuchyni na pohovce. „Dívce i sobě stáhl kalhoty a částečně do ní vnikl. Když ho to přestalo bavit, bez vyvrcholení svého jednání zanechal,“ zaznělo v obžalobě.

Macko se ke znásilnění přiznal a řekl, že to byla chyba. Zároveň však uvedl, že o styk se pokusil pouze jednou. „Udělal jsem kravinu, nechtěl jsem to,“ vypověděl včera před soudem. Při předchozím výslechu na policii tvrdil, že jej dívka provokovala. „Štípal jsem dřevo a ona za mnou přišla a pořád mě zlobila. Pak jsem sundal kalhoty jí i sobě,“ řekl tehdy policistům s tím, že k samotnému styku ani nedošlo, protože neměl erekci.

Podle soudního znalce má muž homosexuální sklony, které ale nikdy nepřizná ani sám sobě. V životě údajně neměl pohlavní styk se ženou, už jednou ale byl odsouzen za znásilnění muže. Za tento čin dostal před dvěma roky od klatovského soudu podmínku, ze které se ale nepoučil.

Na rozdíl od případu jedenáctiletého děvčátka tehdy k souloži opravdu došlo a Macko dosáhl vyvrcholení. Jako svou oběť si tehdy vyhlédl 30letého zdravotně postiženého muže. Poškozený při znásilnění větší fyzickou újmu neutrpěl, ale po činu se zhroutil a strávil týden na psychiatrii, kde ho lékaři dávali dohromady. „Ráno kluka hledáte a pak se dozvíte, že je na psychiatrii, protože ho přepadli a znásilnili,“ řekla tehdy Deníku maminka znásilněného muže. „Přežili jsme hroznou bouračku, po níž byl syn šest týdnů v kómatu. Řekli nám, že nebude chodit ani mluvit, že neuvidí ani neuslyší. Všechno jsme zvládli. Ale mohu vám říci, že těch čtrnáct dnů potom, co se vrátil z nemocnice, bylo strašně krutých. I ve svém věku se málem nechal vodit za ruku, bál se jít i do obchodu,“ svěřila se tehdy žena.

Obě strany si nechaly lhůtu pro odvolání a obhájce prý zřejmě po dohodě s Mackem podá odvolání.

Čtěte také:

Dal muži pěstí, poté si vynutil anální sex