Od středeční noci střeží klatovští policisté v tamní nemocnici podnikatele, kterého brutálně zmlátil neznámý útočník. Podle informací Deníku si na 53letého podnikatele v oboru stavebnictví počíhal neznámý násilník ve středu v noci před jeho domem v Klatovech. Když muž vystoupil z auta, útočník ho beze slova začal mlátit železnou tyčí.

„Utrpěl vážná mnohočetná poranění končetin i hlavy. Byl brutálně zmlácený, dá se říci, že neměl na těle místo, které by ho nebolelo,“ popsala atak krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.

Napadený skončil na chirurgickém oddělení Klatovské nemocnice, kde ho střeží policisté. Podle pracovníků firmy, s nimiž Deník hovořil, se napadený podnikatel o své zdraví bál a už dříve několikrát policii upozorňoval, že jemu i jeho blízkým hrozí nebezpečí.

Policisté na dotaz Deníku potvrdili, že podnikatel se na ně několikrát obrátil. „Šetříme několik útoků proti jeho majetku, prověřujeme i další jeho podání, k němuž ale nebudu nyní více říkat,“ uvedl šéf kriminalistů a vyšetřovatelů v okrese Klatovy Pavel Krákora, který se k samotnému útoku nechtěl v současné době blíže vyjadřovat. „Ohledali jsme místo činu a jediné, co mohu říci, je, že prověřujeme více verzí,“ prohlásil Krákora.