V dubnu se pokusil zloděj ukrást katalyzátor v pravé poledne v ulici Nábřeží Kpt. Nálepky, ale měl smůlu, protože majitelka vozidla značky Opel postřehla, že pod vozidlem se nachází cizí muž a případ oznámila na policii.

Na místo se dostavili policisté a zjistili, že podezřelý muž se pokusil odcizit katalyzátor z vozidla a poškodil i levé zadní dveře. Tento zloděj měl navíc tu drzost, že kradl pár metrů od klatovského dopravního inspektorátu a okresního soudu

Nyní šlo o jinou lokalitu. "Policisté v Klatovech ve čtvrtek přijali dvě oznámení o krádeži katalyzátorů z vozidel. Neznámý pachatel v době od 8. do 10. června v Klatovech v Gorkého ulici a Na Bělidle ze dvou zaparkovaných vozidel značek VW Golf a Škoda Felicia odcizil katalyzátory," informovala klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Policisté případy šetří pro podezření ze spáchání přestupků proti majetku, které budou předány správnímu orgánu.

Pro Klatovany jsou krádeže katalyzátorů noční můrou již delší dobu. V lednu skončil ve vazbě třiatřicetiletý muž z Klatovska i jeho spolupachatel ve věku pětadvacet let z Plzně, kteří měli na triku několik krádeží katalyzátorů v Klatovech.