„V ulici Nábřeží Kpt. Nálepky majitelka vozidla značky Opel postřehla, že pod vozidlem se nachází cizí muž a případ oznámila na policii. Na místo se dostavili policisté a zjistili, že podezřelý muž se pokusil odcizit katalyzátor z vozidla a poškodil i levé zadní dveře. Svým jednáním muž způsobil škodu za osm tisíc korun,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Podezřelého muže policisté ve 12.25 hodin zadrželi a byl převezen na oddělení a po provedení úkonů propuštěn.

Patrik K. není podle informací Deníku policii neznámý. V minulosti byl opakovaně soudně trestán. Mimo jiné dostal podmínku za to, že s kamarádem oloupil o 142 korun dva mentálně postižené muže. Polévali je studenou vodou a vystrašili je tak, že jeden dostal záchvat. V podmínce je podle informací Deníku i nyní, a to opět za loupež.

Na místě se nacházela ještě dívka a mladý muž, kteří mají oba rovněž trestní minulost. Vše je ale v současné době předmětem vyšetřování.

Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež ve stadiu pokusu. Policisté případ dále prověřují.

A to už si Klatované mysleli, že si mohou oddechnout, když v lednu skončil ve vazbě třiatřicetiletý muž z Klatovska i jeho spolupachatel ve věku pětadvacet let z Plzně, kteří měli na triku několik krádeží katalyzátorů v Klatovech.