Policisté z oddělení obecné kriminality ukončili prověřování krádeže v domě. Od komisaře převzal usnesení o zahájení trestního stíhání jednatřicetiletý muž z Klatov, který byl obviněn z přečinu krádež a přečinu porušování domovní svobody. „V době od 23. do 25. prosince v Klatovech vnikl neuzamčenými dveřmi do domu a z místnosti vzal robotický vysavač, atrapu revolveru, tři dýmky, přenosný počítač a další věci,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Zloděj byl vypátrán 25. prosince, když policisté v ulici Pod Koníčky kontrolovali ve sklepních prostorách bytového domu tři muže, kteří tam nepobývají a měli v úmyslu tam přespat. Při kontrole ale policisté zjistili, že jeden z mužů měl u sebe různé věci a na jejich dotaz nedokázal vysvětlit, kde je pořídil. Podezřelý policistům věci vydal a následně bylo zjištěno, že pocházejí z výše uvedené krádeže v domě. Hodnota odcizených věcí přesahovala částku deset tisíc korun.

Zahájení sezony na železnorudském Špičáku.
Jedou Samoty a Weissova louka, Špičák počítá se znovuotevřením v pondělí

Policisté poté zjistili, že to rozhodně nebylo poprvé, kdy muž kradl. Podle rozsudku Okresního soudu Plzeň-město ve spojení s rozsudkem Krajského soudu v Plzni a trestním příkazem Okresního soudu v Klatovech byl v posledních třech letech odsouzen a potrestán pro majetkovou trestnou činnost. Trestu se tak nevyhne ani nyní.