Dovnitř vnikl otevřeným oknem. Zvláště v těchto teplých dnech proto policie všem připomíná, aby byli opatrní. Poberta může znovu udeřit.

Zloděj se na lup vydal ve středu kolem třetí hodiny v noci v centru Klatov. „Pachatel vnikl otevřeným oknem do bytu, kde vzal odloženou peněženku s finanční hotovostí a s platební kartou peněžního ústavu. Byl vyrušen majiteli, kteří spali v bytě, a utekl," informovala Dana Ladmanová z klatovské policie. I když musel vzít nohy na ramena, měl v sobě nenechavec tolik drzosti, že se s ukradenou kartou hned několikrát vydal k bankomatu a celkem vybral 35 000 Kč.

„Ke vloupání dochází v průběhu dne i v noci. Někteří majitelé rodinných domů se domnívají, že když jsou doma, nikdo k nim nevnikne, ale to jsou na omylu. Evidujeme i případy, kdy pachatel vnikl do obydlí i v přítomnosti majitelů, kteří ve dne pracovali na zahradě nebo v noci spali uvnitř bytu nebo domu. Poškození měli v domech nebo bytech otevřená okna, a proto si v těchto jarních a letních měsících zkontrolujte, zda se i do vašeho obydlí nemůže dostat pachatel," upozornila Ladmanová.