Je jím mladík, kterého si v klatovské Nádražní ulici všimla hlídka v noci z neděle na pondělí ve chvíli, kdy přenášel v náručí pokladnu. „Muž byl policisty zadržen a převezen na obvodní oddělení Klatovy. Šetřením bylo zjištěno, že vnikl do restaurace a odcizil pokladnu i s finanční hotovostí 3 000 Kč.

Poškozením zařízení vzniklá škoda byla vyčíslena na 20 000 Kč. Muž je podezřelý ze spáchání přečinů krádeže a poškození cizí věci,“ informovala Dana Ladmanová z klatovské policie.

Dobrou práci odvedli policisté z obvodního oddělení Klatovy i na zahradě v zahradní chatce nedaleko Klatov, kde zadrželi výtečníka, který se tam bez vědomí majitele zabydlel a přespával tam celkem dvanáct dnů, až do svého dopadení. „Policie případ šetří ve zkráceném přípravném řízení a muž převzal sdělení podezření z přečinu porušování domovní svobody,“ uvedla Ladmanová.

V posledním případě se museli policisté spolehnout na pomoc pracovníka klatovského obchodu, který si vytipovali dva cizinci ve věku 20 a 31 let. Muži se v prodejně pokusili odcizit tři mikiny v hodnotě 5 920 Kč, ale byli přistiženi a předáni policii. „Zadržení cizinci převzali osobně sdělení podezření z přečinu pokusu krádeže,“ uzavřela Ladmanová.