VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zloděj připravil ženy o úspory

Sušicko - „Posílá mě vaše dcera,“ řekl muž seniorce ze Sušicka. Pak ji okradl o peníze

13.6.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Markéta Kovalová

Další dvě stařenky se staly obětí bezohledného podvodníka, který je připravil o úspory. Zloděj, který tentokrát řádil na Sušicku, si přišel na více než sto tisíc korun.

„V prvním případě neznámý pachatel zazvonil na zvonek u bytu a ptal se na telefonní číslo vnuka. Poté byl ženou vpuštěn dovnitř. Pod záminkou rozměnění peněz v nestřeženém okamžiku odcizil obálku s finanční hotovostí a další doklady poškozené ženy. V druhém případě postupoval stejně, ale záminka byla odlišná, pro peníze jej poslala dcera. Když starší žena otevřela vchodové dveře, pachatel bez dovolení vstoupil dovnitř a odcizil peněženku s finanční hotovostí,“ popsala oba aktuální případy klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová, která kvůli tzv. náhubkovému zákonu nemohla uvést, ve kterých obcích se případy staly.

Dodala, že seniorkám vznikla dohromady škoda ve výši 106 200 korun.

Pachatelé unikají

Starší ženy ze Sušicka nejsou zdaleka jedinými důchodci, které připravili letos podvodníci při nezvaných návštěvách o peníze. Zatímco triky, které pachatelé použili, se liší, případy spojuje jedno – jen malá naděje, že zloději budou vypátráni. Policisté totiž přiznávají, že jim práci komplikuje fakt, že podvodníci přijíždějí do regionu z jiných částí republiky, a také to, že senioři mají často velké problémy se vzpomínáním na podobu pachatele i děj události.

Nevyřešeny tak zůstávají všechny podobné případy z Klatovska z posledních měsíců. A to přesto, že například v únoru policie zveřejnila podobu muže, který připravil o finance hned několik důchodců. „Slušně vystupující muž používá vždy stejný scénář. Zazvoní u dveří a požádá o rozměnění. Poté se vetře dovnitř a v nestřežené chvíli odcizí majitelům peníze,“ uvedla tehdy krajská policejní mluvčí Jolana Číhová. Ani podobizna poberty nepomohla, dodnes uniká spravedlnosti.

Nepouštět domů

Policie proto seniorům připomíná, aby v žádném případě nepouštěli nikoho k sobě domů, ať již má jakýkoli důvod. „Neotvírejte nikdy dveře bytu nebo domu, dokud si nejste naprosto jisti, že člověka za dveřmi znáte. Když vás někdo oslovuje jménem, nemusí to znamenat, že vás zná. Příjmení a mnohdy i jméno si může každý přečíst na vizitce u zvonků, na poštovní schránce, nebo jej zjistí u sousedů,“ varuje Ladmanová.

DOPORUČENÍ POLICIE ČR:

Pokud neznámá osoba je za Vašimi dveřmi:

neotvírejte nikdy dveře bytu nebo domu, dokud si nejste naprosto jisti, že člověka za dveřmi znáte. Když Vás někdo oslovuje jménem, nemusí znamenat, že Vás zná. Příjmení a mnohdy i jméno si může každý přečíst na vizitce u zvonků na poštovní schránce nebo jej zjistí u sousedů.

Cizí osoba Vám může oznámit smyšlený důvod své návštěvy:
- nevolnost, zranění Vašich příbuzných a vylákání finanční hotovosti,

rozměnění peněz,

- poruchu např. na topení, kontrolu televizní přípojky,

- nabídku výhodných nákupů tzv. podomní obchodníci,

- sjednání půjček a různých druhů pojištění,

- možnost výhry v soutěži, ale s podmínkou vyplacení zálohy.

V domě nebo bytě cizího člověka nenechávejte ani na chvíli bez dozoru a neberte před ním peníze ze svých skrýší. Téměř vždy chtějí zjistit, kde máte uschovány finance a tyto Vám v nestřeženém okamžiku odcizit.

Nezanechávejte doma více peněz v hotovosti. Doporučujeme tyto rozdělit na několik míst.

O svém majetku nehovořte s cizími lidmi, hlavně o úsporách a jejich uložení.

Nikdy takové osoby nevpouštějte do bytu či domu!

V případě, že chcete vpustit do bytu či domu neznámou osobu, požádejte vždy o přítomnost další Vám známé osoby - příbuzné neb sousedy. Každý
pracovník firmy má doklad totožnosti a průkaz vysílající firmy, požádejte vždy o předložení a údaje si můžete poznamenat. Do bytu tyto vpouštějte pod Vaším dozorem a jen tehdy, pokud jste si návštěvu objednali nebo byla předem oznámena.

Nepodlehněte zvýšenému nátlaku těchto osob, slušnost na ně neplatí!

Podvodníci si tipují své oběti - někteří si vyhlížejí seniory u pošt, peněženích ústavů při výběru finanční hotovosti z bankomatů.

Jestliže se setkáte s podezřelou osobou, obraťte se neodkladně na nejbližší obvodní oddělení Policie ČR nebo telefonujte na číslo 158.

Autor: Milan Kilián

13.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Finanční poradce 25 000 Kč

Finanční poradci specialisté Vedoucí obchodního místa - Klatovy. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu: Rybníčky 812, 339 01 Klatovy 1, Kontakt: Dagmar Beerová, tel.: +420 725 700 971 e-mail: dagmar.beerova@moneta.cz, , Vedoucí obchodního místa – Klatovy, Zodpovídat za obchodní místo MONETA Money Bank vyžaduje předchozí zkušenost s vedením týmu, orientaci v bankovním prostředí, ale hlavně zodpovědnost a odhodlání. V pozici Vedoucího obchodního místa najdete různorodost spojující péči o klienty, vedení lidí a zabezpečení provozu obchodního místa. , , , U NÁS BUDETE, , Reprezentovat obchodní místo, budete pravou rukou nadřízeného manažera obchodního týmu, Pečovat o naše klienty, radit jim při výběru a prodávat naše produkty a služby na obchodním místě, Pracovat s bankovními systémy a aplikacemi, Sdílet své zkušenosti s kolegy a pomáhat jim rozvíjet se, , BEZ ČEHO SE NEOBEJDETE, , Minimálně SŠ vzdělání s maturitou, Znalosti práce na počítači, Předchozí manažerské zkušenosti, Předložení výpisu z rejstříku trestů při nástupu, , CO VÁM NABÍDNEME, , Rozmanité benefity – sami si zvolíte na co Vám přispějeme (může to být příspěvek na stravování,volnočasové aktivity a mnoho dalšího), Kromě pěti dalších dní dovolené nad rámec zákona i další dny volna navíc, třeba když se necítíte fit , Příležitost k růstu, můžete se vypracovat na manažera nebo specialistu, , Pozn. Výše finančního ohodnocení se odvíjí od plněn. Pracoviště: Moneta money bank, a.s. - klatovy, rybníčky 812, Rybníčky, č.p. 812, 339 01 Klatovy 1. Informace: -, .

Výroba - Výroba Ruční balič 13 000 Kč

Ruční baliči BALENÍ KOMPLETACE. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Smetanova 421, 341 92 Kašperské Hory, , Kontaktní osoba: Iva Nováková tel.373705717, novakova@medicafilter.cz, Způsob prvního kontaktu: telefonicky, Zaměstnanecké výhody:příspěvek na stravovování,, po zapracování příspěvek na pen.fond, příspěvek na dopravu, 5 týdnů dovolené.. Pracoviště: Medica filter spol. s r.o., Smetanova, č.p. 421, 341 92 Kašperské Hory. Informace: Iva Nováková, +420 373 705 717.

Výroba - Výroba Zpracovatelé masa, ryb a příbuzní 12 400 Kč

Zpracovatelé masa, ryb a příbuzní pracovníci ZPRACOVATELÉ MASA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12400 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: KZAM 7411, Pracoviště: Drůbežářský závod Klatovy, ul. 5. května 112, Klatovy, POŽADUJEME: dobrý zdravotní stav, práce v chladu, KONTAKT: telefonicky nebo osobně na adrese Mikulášské nám. 16, Plzeň. Pracoviště: Brena - cz s. r. o. , pracoviště drůbežářský závod klatovy, ul. 5. května, č.p. 112, 339 01 Klatovy 1. Informace: Nelli Brejkina, +420 724 392 617.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel střední školy 26 020 Kč

Učitelé na středních školách (kromě odborných předmětů), konzervatořích a na 2. stupni základních škol UČITEL ČESKÉHO A ANGLICKÉHO JAZYKA. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zástup za mateřskou dovolenou - PP na 3 roky, Nutná kvalifikace dle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících, První kontakt e-mailem: kovacova@sskola.horazdovice.cz. Pracoviště: Střední škola, horažďovice, blatenská 313, Blatenská, č.p. 313, 341 01 Horažďovice. Informace: Martina Kovačová, +420 376 541 113.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.
1

Řidič ujížděl policistům, zastavilo ho staveniště

Denisa M. u soudu

Utýrala neteř. Ji samotnou v dětství surově bil otec

Václav Kosnar skončil ve světovém šampionátu 34.

Edmonton, Klatovy – Třicátým pátým místem v závodě seriálu Red Bull Crashed Ice (RBCI) v Edmontonu zakončil sezonu závodník v Ice Cross Downhill Václav Kosnar z Klatov.

Biatlonistka Koukalová exkluzivně: Rozchod s týmem byl bolestná zkušenost

Ověnčená sportovními tituly a medailemi vnitřně prožívala trápení. Tolikrát byla první v cíli, ale radost měla jen „biochemickou“. Biatlonistka Gabriela Koukalová v exkluzivním rozhovoru pro časopis Glanc poprvé mluví o skutečných důvodech neúčasti na olympiádě, o úzkostech, depresích, podrývaném sebevědomí a celoživotní urputné snaze dokázat, že něco znamená. Teď prý ale přichází restart.

PODÍVEJTE SE: Děti si zahrály na moderátory i kameramany

Klatovy – Děti z divadelního kroužku DUHA (divadelní umění hravých amatérů), který působí při Domě dětí a mládeže v Klatovech, zavítaly do České televize a seznamovaly se s mnohými technikami a lidmi.

Smrt posledního nosorožce bílého a hromadné venčení za Marleyho: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 20. února 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT