Václav T. (34) z Klatov patřil mezi nejhledanější zločince z Klatovska. Tamní policie po něm pátrala od roku 2000, v roce 2007 na něj byl vydán dokonce eurozatykač. Dlouho se mu dařilo unikat, až počátkem tohoto roku byl zadržen u Loučimi na rozhraní Klatovska a Domažlicka. K dopadení Václava T. přispěl i statečný muž, který ho pronásledoval až do chvíle, než ho zadrželi policisté.

„Pachatel se po rozbití skleněné výplně okna vloupal do benzinové čerpací stanice v obci Chodská Lhota. Odcizil z ní 276 krabiček cigaret různých značek,“ informovala domažlická policejní mluvčí Vladislava Čejková. Vloupání ale záhy zjistil majitel čerpací stanice se svým synem, který začal pachatele, jenž odjížděl od benzíny na jízdním kole, pronásledovat. Nejprve autem a poté pěšky, protože by na poli zapadl. Dostihl ho poblíž obce Loučim, kde se ho pokusil zadržet. „Pachatel ho však ohrožoval střelnou zbraní, o které se později zjistilo, že to je plynová pistole. Poté pachatel zanechal cigarety na poli a snažil se ujet na kole. To však již přijela na místo hlídka policistů z obvodního oddělení Kdyně, kterou syn majitele telefonicky informoval, kde se nachází. Na výzvu policistů pachatel odhodil plynovou pistoli a hlídce se vzdal. Následně přiznal, že vloupání provedl on,“ popsala zadržení Čejková.

Dodala, že při šetření případu bylo zjištěno, že jde o 34letého muže z Klatov, který byl od roku 2000, kdy se chtěl vyhnout výkonu trestu za jiný trestný čin, na útěku. „Nejméně čtyři roky se zdržoval na Slovensku, kde však spáchal rovněž majetkovou trestnou činnost, za kterou si tam odpykal trest odnětí svobody a následně byl vyhoštěn zpět do České republiky. Od té doby se měl zdržovat na různých místech Jihočeského a Plzeňského kraje,“ doplnila Čejková.

Dnes už je Václav T. za mřížemi, kterým se deset let vyhýbal. Okresním soudem v Klatovech byl totiž na něj vydán příkaz k jeho dodání do výkonu trestu odnětí svobody, kam byl následně po provedení nezbytných úkonů eskortován.