Podle informací Deníku žena tvrdí, že byla znásilněna v neděli časně ráno, kdy vyhledala toaletu. Muž z Horažďovic, který ji do hotelu doprovodil, měl využít její silné indispozice a přes její odpor ji znásilnit. Pokud by se znásilnění skutečně dopustil, hrozilo by mu až osm let vězení.


Šéf klatovských kriminalistů Josef Toman potvrdil, že se policie případem zabývá. „Paní nám vše oznámila s časovým odstupem, přišla až v neděli kolem půlnoci. Byla prohlédnuta lékařem, který ale nic nenašel,“ uvedl Toman, jenž na dotaz Deníku nevyloučil, že policie pracuje i s verzí, že si cizinka vše vymyslela.

To si myslí i šéf hotelu, kde se vše stalo. „Paní byla tak opilá, že ji musel ten dotyčný pán přinést z taneční zábavy na zádech. Je to velmi slušný člověk, který by mouše neublížil, proto nevěřím, že jí něco udělal. Spíše si myslím, že jí nevyhověl a ona to řešila oznámením na policii. To navíc učinila až s odstupem, kdy za ní přijel její přítel,“ tvrdí podnikatel. Podle něj jde o problémovou ženu, která občas dělala pod vlivem alkoholu hotelu i ostudu, dokonce se údajně snažila svlékat do půl těla.


„Pokud se ukáže, že si vše vymyslela, podám na ni sám trestní oznámení,“ prohlásil šéf hotelu.